آیا ابعاد آیفون‌های جدید تغییر می‌کند؟

حدود دو هفته تا برگزاری رویداد دوازدهم سپتامبر باقی‌ مانده، اما همچنان شایعات و اخبار تائید نشده در مورد محصولاتی که قرار است در این رویداد معرفی شوند از منابع مختلف منتشر می‌شوند. با اپل مگ همراه باشید.از اپل انتظار می‌رود که در این رویداد از 3 تلفن هوشمند جدید خود یعنی iPhone 7s ، iPhone 7s Plus و iPhone 8 رونمایی کند.

بدون هیچ شکی iPhone 7s قیمتی پایین‌تر از iPhone 8 خواهد داشت اما با این‌ حال همچنان به‌عنوان جدیدترین تلفن هوشمند اپل، قیمت زیادی دارد و تعویض آن با iPhone 7 تا حدودی گران تمام خواهد شد.

با این وجود اخیراً تصاویری شماتیک از iPhone 7s و iPhone 7s Plus منتشر شده که نشان دهنده ابعاد غیرمعمول این دو تلفن هوشمند است. تا پیش‌ از این، اپل در ساخت iPhone 6s، تغییرات زیادی از لحاظ ابعاد به نسبت iPhone 6 نداده بود و به همین دلیل انتظار می‌رفت که iPhone 7s نیز به تبعیت از iPhone 7 با همان ابعاد گذشته تولید شوند.

شایعات در مورد ابعاد iPhone 7s

شایعات در مورد ابعاد iPhone 7s

با این‌ حال تصاویر منتشر شده از پنل پشتی صفحه‌نمایش دو تلفن هوشمند بعدی اپل نشان‌ دهنده تغییر بزرگی در ابعاد iPhon‌e 7s و iPho‌ne 7s plus است چرا که تصویر پنل منتشر شده ابعاد بزرگ‌تری به نسبت پنل آلومینیومی که در پشت iPhone 7 و iPhone 7 Plus قرار گرفته، دارد.

برخی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که اقدام اپل برای بزرگ‌تر ساختن بدنه iPhone 7s و iPhone 7s Plus به دلیل قرار دادن سیستم شارژ بدون سیم در این دو تلفن هوشمند است.

پیش‌ از این نیز تصاویری از یک برد دایره‌ای شکل از برخی از منابع خبری فاش شده بود که ادعا می‌کردند این تصاویر متعلق به برد شارژ بدون سیم آیفون‌های 2017 است. برخی تحلیلگران نیز با تائید این تصاویر، برد دایره‌ای را به خاطر ابعاد کوچکش به iPhone 7s نسبت دادند و ادعا کردند که اپل به‌ احتمال‌ زیاد هر سه آیفون معرفی‌ شده سال 2017 را مجهز به سیستم شارژ بدون سیم خواهد کرد.

تغییر در طراحی ابعاد همچنین به معنای تغییر برخی از اجزای به‌کار رفته در آیفون خواهد بود. بر همین اساس تحلیلگران TechnoBuffalo ادعا می‌کنند که احتمالاً iPhon‌e 7s به نسبت نسل قبلی خود کشیده‌تر، پهن‌تر و ضخیم‌تر خواهند شد.

در صورت صحیح بودن این ادعا، iPhon‌e 7s دارای ابعاد 138.44×67.26×7.21 میلی‌متر و iPhone 7s Plus دارای ابعاد 158.37×78.1×7.41 میلی‌متر خواهد بود که ابعاد بزرگ‌تری به نسبت iPhone 7 و iPhone 7 Plus به‌حساب می‌آید. در جدول زیر ابعاد دو آیفون جدید با مدل‌های قبلی‌شان مقایسه شده است.

شایعات در مورد ابعاد iPhone 7s

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.