شکایت از اسپاتیفای بخاطر نقض قانون کپی رایت

اسپاتیفای امروز دو شکایت مبنی بر نقض قانون کپی رایت دریافت کرد.

اگرچه اسپاتیفای با موضوع حق امتیاز و حواشی دریافت مجوز ناآشنا نیست و همیشه سعی کرده این دو موضوع را به بهترین نحو رعایت کند، اما پیش آمدن چنین مواردی حکایت از این دارد که هنوز راه درازی در پیش دارد.

بر اساس گزارش هالیوود ریپورتر، اولین پرونده مربوط به  باب گادیو، سرمایه‌گذار Frankie Valli و گروه هنری Four Season بوده است که وی در آن اسپاتیفای را به انتشار چندین آهنگ معروف از این خواننده بدون داشتن مجوز متهم کرده است.

پرونده دوم نیز از طرف شرکت Blue Water Music Services که مدیریت حق نشر بسیاری از آهنگسازان برجسته از جمله Guns ‘N Roses ، گروه معروف موسیقی راک آمریکایی و .. را در دست دارد، طرح شده است.

این دو پرونده شکایت از اسپاتیفای شامل چند هزار آهنگ می شود و شرکت Blue Water  امیدوار است بتواند اسپاتیفای را به پرداخت جریمه سنگین محکوم کند تا دیگر موارد نقض مشابه اینها از طرف اسپاتیفای صورت نگیرد.

اسپاتیفای برای حل بخشی از مسائل مربوط به دریافت مجوز اوایل امسال یک زنجیره رسانه ای (Mediachain) راه‌اندازی کرد که شامل یک پایگاه اطلاعاتی برای مدیریت اطلاعات مالکیت اثر برای شرکت‌های موسیقی اینترنتی است.  کار این زنجیره تدوین فناوری لازم برای برقرای ارتباط بین خواننده و سایر صاحبان اثر با قطعه منتشر شده در سرویس اسپاتیفای است. در مجموع اسپاتیفای برای حل و فصل موراد اینچنینی چندین شرکت اطلاعاتی مجازی درست کرده است.

در آخر با اینکه نتیجه این دو شکایت از اسپاتیفای هنوز مشخص نیست و باید صبر کرد و دید چه اتفاقی می افتد، اما چیزی که مشخص است این است که اسپاتیفای هنوز مساله حق امتیاز را نتوانسته به طور کامل حل کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.