دموی جدید نقاشی سه بعدی با Arkit + فیلم

روز گذشته یکی از توسعه‌دهندگان دمویی درباره Arkit منتشر کرد که توجه بسیاری را به خودش جلب کرد؛ فردی به شکل مجازی خطوطی روی کاغذ رسم می‌کند و بعد این خطوط به فرم فضایی سه‌بعدی تبدیل می‌شوند.

Arkit یکی از تکنولوژی‌های خارق‌العاده‌ای است که اپل در سیستم‌ عامل iOS 11 معرفی کرده و تا دو ماه دیگر نسخه عمومی آن منتشر می‌شود. از زمان انتشار نسخه مختص توسعه‌دهندگان شاهد اپلیکیشن‌های بی‌نظیری با Arkit بودیم که در مراحل اول بیشتر جنبه بازی و سرگرمی داشت و هرچه به زمان عرضه آن نزدیک می‌شویم جنبه‌های جدی‌تر و مهم‌تری از آن از جمله قابلیت اندازه‌گیری فاصله و عمق و یا دموی فرود آمدن 9 رونمایی می‌شود.

دموی منتشر شده ترکیبی از Arkit و اپلیکیشن Vision است که مکانیسم عمل آن مشابه اپلیکیشن های نقاشی آیپد است و تفاوت تنها در پس زمینه واقعی آن است. در نهایت نیز طرحی که روی فضایی واقعی به شکل مجازی کشیده شده با یک تکنیک که در ادامه توضیح داده شده به فرم سه بعدی تبدیل می‌شود.

در توضیح این ویدئو نوشته شده: «Vision از بهترین فریم ورک های پلتفرم واقعیت افزوده اپل است که با تکنیک ردیاب شیء عمل می‌کند. در ابتدا با یک مرزبندی مربع شکل، شیء که قرار است دنبال شود مشخص می‌شود و بعد حرکت شیء به شکل خطوط روی صفحه نمایان می‌شود. در نهایت با تطبیق حرکت شیء در محل‌های عمودی بالای شکل فرم فضایی آن مشخص می‌شود.

شاید به نظر ساده و سرگرم‌کننده به نظر برسد اما این قابلیت می‌تواند زمینه ساز بسیاری از جنبه‌های مهم‌تر  ARkit، به‌خصوص در زمینه‌های معماری و طراحی شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.