آیا اپل واچ LTE قابلیت تماس تلفنی را دارد؟

مینگ چی کو که یکی از آنالیزورهای مطرح محصولات اپل است ، در آپدیت گزارش خود درباره اپل واچ LTE، به جزئیات چند قابلیت سری سوم اپل واچ که انتظار می‌رود اپل در نسل جدید ساعت‌های هوشمند خود گنجانده باشد، اشاره کرده است.

طبق نظر مینگ چی کو، مدل‌های سلولی اپل واچ به جای سیم‌کارت فیزیکی دارای سیم‌کارت الکترونیکی خواهند بود تا به این وسیله فضای گوشی حفظ شود. مینگ چی کو همچنین حدس می‌زند که از ارتباط سلولی در سری سوم اپل واچ بتوان فقط برای انتقال داده‌ها استفاده کرد و برای برقراری ارتباط تلفنی نتوان از آن استفاده کرد.

اپل اولین بار از سیم‌کارت الکترونیکی جاسازی‌ شده خود سال گذشته در iPad Pro با صفحه نمایش 9.7 اینچی استفاده کرد. البته در این آیپدها جای سیم‌کارت فیزیکی برای آیپدهایی که از سیم‌کارت اپل پشتیبانی نمی‌کنند، حفظ شد.

مینگ چی کو خیلی قبل از اینکه خبرگزاری بلومبرگ اعلام کند، پیش‌بینی کرده بود که اپل واچ‌های سلولی قابلیت اتصال LTE دارند اما به 3G متصل نمی‌شوند. عدم اتصال اپل واچ سلولی به 3G آن را به بازار تعداد خاصی از کشورها که دارای LTE هستند محدود می‌کند. مینگ چی کو در آخرین اظهارنظر خود درباره سری اپل واچ گفته است که اپل می‌تواند به جای اینتل از تراشه کوالکام استفاده کند. مینگ چی کو معتقد است که تراشه‌های اینتل قدرت کمتری دارند و جایگزینی تراشه‌های کوالکام به جای اینتل گزینه خوب و به‌جایی است.

مینگ چی کو همچنین معتقد است که اپل ممکن است قابلیت برقراری تماس تلفنی را از مدل LTE اپل واچ جدید حذف کند. به این صورت که شما همچنین خواهید توانست با اتصال به یک گوشی آیفون با اپل واچ تماس تلفنی برقرار کنید اما اپل ترجیح می‌دهد قبل از ارتقای خدمات صوتی، فعلاً قابلیت انتقال داده اپل واچ را ارتقا دهد. البته جالب اینجاست که در این گزارش به قابلیت برقراری تماس با Skype و FaceTime اشاره‌ای نشده و گویا از این دو طریق می‌توان با اپل واچ تماس برقرار کرد.

و اما درباره امکان برقراری اتصال اپل واچ با سیستم‌ عامل اندروید؛ اگرچه این اتفاق آمار فروش اپل واچ را به شدت دچار تغییر و تحول می‌کند، اما مینگ چی کو بعید می‌داند که اپل امسال بتواند به این فناوری دست پیدا کند.

بعضی‌ها معتقدند که اضافه شدن اتصال LTE به اپل واچ و به‌ این‌ ترتیب کاهش وابستگی آن به آیفون، می‌تواند در پیشبرد امکان برقراری ارتباط اپل واچ و سیستم‌عامل اندروید تأثیرگذار باشد.

طبق پیش‌بینی مینگ چی کو احتمالاً اپل ساعت‌های هوشمند جدید خود را در دو مدل LTE و non-LTE و با همان طراحی قبلی به بازار عرضه می‌کند.

اگر اپل این بار نیز طبق روال و سنت همیشگی خود عمل کند احتمالاً ماه آینده هم‌زمان با رونمایی از آیفون 8، شاهد ورود مدل جدید Apple Watch به بازار باشیم.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.