واکنش Jony Ive به شایعات درباره درخت های Apple Park

همان‌طور که در چند مطلب قبلی هم اشاره کردیم قرار است 9000 درخت در Apple Park کاشته شود و این موضوع باعث شده شایعاتی درباره کم شدن درخت در شهر Cupertino کالیفرنیا به وجود بیاید. روزنامه وال استریت در مصاحبه مفصلی که اخیراً با Jony Ive، طراح ارشد اپل داشت اشاره‌ای هم به شایعات منتشر شده درباره درخت های Apple Park کرد.

Jony Ive در واکنش به شایعه کم شدن درخت‌های منطقه Cupertino در مصاحبه با خبرنگار وال استریت به این شایعه خندید و گفت حتی فکر کردن به این موضوع که ما طی سال‌ها برنامه‌ریزی برای ساخت این پروژه به این جزئیات توجه نکرده‌ایم هم آزار دهنده است.  درحالی که ما از ابتدا سعی کرده‌ایم درباره جوانب و حواشی کل پروژه فکر کنیم و به همین خاطر هم بهتر دیدیم که برخی از درخت‌های Apple Park را خودمان بکاریم. ما از سال‌ها پیش برای تامین درخت‌های مورد نیاز پارک و درخت‌هایی که در باغ‌‌های باشکوه منطقه شمالی کالیفرنیا به فراوانی وجود دارند، با یک کارشناس درختکاری روی این موضوع کار کرده‌ایم.

جانی ایو همچنین درباره انتقال تیم خود به دفتر جدید Apple Park گفت ما از پاییز به دفتر جدید نقل مکان می‌کنیم. بقیه کارکنان دفتر فعلی اپل از اوایل بهار  نقل مکان به دفتر جدید را شروع کرده‌اند و با اتمام نقل و انتقالات Apple Park 12 هزار نفر را در خود جای خواهد داد.

کارمندان اجرایی اپل از جمله تیم Ive ، تیم اپل واچ و بخشی از تیمی که روی برنامه Siri کار می‌کنند در طبقه چهارم شرکت مستقر می‌شوند. گروه اپل مک و آیپاد هم به همراه تیم‌های نرم افزار در طبقات میانی شرکت مستقر می‌شوند. به علاوه جالب است بدانید که کافه تریای Apple Park طوری طراحی شده که هر روز به 14000 نفر برای وعده نهار سرویس دهد. البته برخلاف گوگل که به کارکنان خود نهار می‌دهد اپل بابت نهار از کارکنان خود هزینه می‌گیرد.

گذشته از حواشی، موضوع درختان مقر جدید اپل این روزها بیشتر از بقیه مسائل سایت خبر ساز شده است. این طور که معلوم است اپل در نظر دارد علاوه بر ایجاد فضای سبز و کمک به محیط زیست از درختان خود برای نیازهای آشپزخانه شرکت هم بهره بگیرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.