روایت اخراج استیو جابز از زبان جان اسکالی

کمپانی اپل را همه با نام استیو جابز می شناسند. استیو جابز موسس اپل بود و تا سال 2011 که به دلیل مشکل سلامتی مجبور به استعفا شد، سکان مدیریت این شرکت را در دست داشت. اما حقیقت این است که جابز در سال 1985 از اپل بیرون رفت و دوباره در 1997 به شرکت بازگشت. در این مدت جان اسکالی به عنوان مدیر عامل اجرایی اپل شروع به فعالیت کرد.

اخیرا بنیاد Kickstarter بر روی ساخت یک مستند در مورد ماجرای اخراج استیو جابز از اپل سرمایه گذاری کرده است. در این مستند حقایق و روایات گوناگون بررسی شده و زیر ذره بین قرار گرفته و حتی به ماجرای اقدام جابز برای کودتا علیه جان اسکالی و به دست گرفتن دوباره قدرت در کمپانی پرداخته می شود.

روایت اخراج استیو جابز از زبان جان اسکالی

این مستند با نام Firing Steve Jobs منتشر خواهد شد و در آن با سران اپل مانند جان اسکالی، استیو وزنیاک و اندی هرتزفلد مصاحبه می شود. اسکالی در آن زمان مدیر عامل اجرایی اپل بود و رابطه ای پیچیده با جابز داشت. سال ها پیش اسکالی در پپسی کار می کرد و جابز در نامه ای به او گفت: «تا کی میخواهی آب و شکر را با هم قاطی کنی و به مردم بفروشی؟» همین نامه باعث شده بود تا اسکالی کار در پپسی را کنار بگذارد و به اپل بپیوندد. اما حالا اسکالی که به کمک جابز وارد اپل شده بود، قدرت بیشتری نسبت به جابز پیدا کرده بود و جابز تلاش کرده بود علیه او یک کودتای بزرگ در کمپانی راه بیاندازد.

در این مستند به روایات مختلف این افراد در مورد روند اخراج جابز و در نهایت بازگشت دوباره او به شرکت در سال 1997 پرداخته می شود. افرادی که روایاتشان در این مستند پخش شده جایگاه های مختلفی در اپل داشته اند. بعضی از آنها مانند وزنیاک، دوست صمیمی جابز بودند و بعضی دیگر حتی یک بار هم برخورد نزدیک با جابز نداشته اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.