مدت زیادی است که از عرضه نسخه دسکتاپ iTunes برای ویندوز می گذرد؛ اما اخیرا مایکروسافت قصد دارد تا با مشارکت Apple این برنامه محبوب را در Windows Store هم قرار دهد.

این خبر دو روز پیش در رویداد توسعه دهندگان مایکروسافت به طور رسمی اعلام شد. طبق ادعای این شرکت، iTunes تاکنون یکی از پر جست وجو ترین اپلیکیشن ها در Windows Store بوده است که حالا به واسطه این همکاری کم نظیر، قرار است iTunes به صورت ویژه در دسترس کاربران ویندوز قرار گیرد.

کاربران Windows Store از زمان تولد این فروشگاه تا به امروز به علت عدم ارائه بسیاری از برنامه های کاربردی نظیر Google Chrome، Photoshop، iTunes و … در آن با مشکل روبرو بوده اند و حالا مایکروسافت قصد برطرف کردن این نقص را در سیستم عامل و فروشگاه خود دارد.

مایکروسافت در بعضی از نسخه های ویندوز (برای مثال  Windows RT که سال 2012 منتشر شد و یا Windows 10 S که اخیرا منتشر شده است) تنها اجازه نصب برنامه های Windows Store را می دهد و بسیاری از کاربران ویندوز از این مسئله ابراز نارضایتی کرده اند.

به همین منظور مایکروسافت در تلاش است تا بسیاری از برنامه های کاربردی را در فروشگاه خود در دسترس کاربران قرار دهد به این امید که تعداد استفاده کنندگان از Windows Store افزایش پیدا کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.