کمیسیون تجارت جهانی رسیدگی به پرونده شکایت کوالکام از اپل را شروع کرد

کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا دیروز خبر داد مقامات حوزه بازرگانی آمریکا با رسیدگی به شکایت کوالکام از اپل مبنی بر نقض قوانین پتنت توسط شرکت اپل موافقت کرده‌اند. کوالکام در این شکایت ادعا کرده است که اپل با نقض قوانین بدون دریافت مجوز از کوالکام از پتنت‌های این شرکت در آیفون 7 و گوشی‌های دیگر خود استفاده کرده است.

کوالکام ماه پیش از اپل به خاطر نقض قوانین پتنت به کمیسیون تجارت جهانی شکایت کرد و در دعوی خود از کمیسیون تجارت جهانی خواست واردات مدل‌های آیفون به داخل کشور ممنوع شود.

دیروز کوالکام اعلام کرد کمیسیون تجارت جهانی، تحقیقات خود از اپل را شروع کرده است. کوالکام امیدوار است در این تحقیقات مشخص شود که آیا واردات و فروش موبایل‌هایی که قطعات الکترونیکی این شرکت بدون مجوز در آن استفاده شده توسط اپل کار خلاف قانونی محسوب می‌شود یا خیر. اپل در این گوشی‌ها از 6 پتنت کوالکام بدون اخذ مجوز استفاده کرده است. کوالکام در شکایت خود از اپل از دادگاه خواسته است که مانع واردات  آیفون و ایپدهایی شود که در آنها از تراشه مودم‌های این شرکت که تلفن را به شبکه وایرلس متصل می‌کند، استفاده شده است. محصولات اپل در خارج از خاک امریکا توسط شرکت‌های پیمانکار چینی، هندی و .. ساخته و سپس به آمریکا واردات می شود.

نتیجه رسیدگی به شکایت کوالکام تا 18 ماه دیگر مشخص نمی‌شود اما با این حال کوالکام در مصاحبه خود با مطبوعات از شروع  پروسه رسیدگی به پرونده ابراز رضایت کرده است. اپل نیز در پاسخ به مطبوعات درباره شکایت کوالکام همان جوابی را داد که در مصاحبه‌های قبلی داده بود و گفت که رفتار تجاری غیرقانونی کوالکام به شرکت اپل و کل صنعت صدمه می‌زند. اپل اعلام کرد: کوالکام یک قطعه ارتباطی به ما می‌دهد و در ازای آن سال‌های متمادی درصدی از هزینه محصول را از ما طلب می‌کند و این مطالبه اصلاً قانونی نیست.

با شروع رسیدگی به پرونده به نظر می‌رسد که دعوای بین کوالکام و اپل بالاتر گرفته است و باید دید نتیجه رسیدگی به کجا ختم خواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.