امکان سفر به ایستگاه‌های فضایی با Google Street View

حتماً برای‌تان پیش آمده که از تصاویر خیابان‌ها و مکان‌های دیدنی و عمومی گوگل استفاده و لذت سفر مجازی را با تصاویر 360 درجه گوگل تجربه کرده‌ باشید. حالا Google Street View امکانی را فراهم کرده که به‌راحتی می‌توانید به آسمان‌ها و ایستگاه‌های فضایی سفر کنید.

خیلی از ما انسان‌ها آرزوی سفر به کهکشان‌ها و سیارات دیگر را در سر داریم اما این خیال برای چند درصد از ما امکان‌پذیر است؟ هرچند حالا 16 سال است که فضانوردان در ایستگاه‌های فضایی بین‌المللی (ISS) زندگی و کار می‌کنند اما امکان مشاهده آنلاین ایستگاه‌ها هنوز امکان‌پذیر نیست.

اپلیکیشن Google Street View از دسته اپلیکیشن‌هایی است که داشتنش برای همه لازم و ضروری است!  تصاویر زنده و واقعی که با آن می‌توانید به تمام خیابان‌ها و مکان‌های معروف دنیا؛ از خیابان‌های پاریس تا جنگل‌ها و صحراهای بزرگ دنیا سفر کرده و خیال‌پردازی کنید. بهترین مکان را پیدا کنید و از تصاویر 360 درجه آن‌ها لذت ببرید.

حالا گوگل امکانی را فراهم کرده که با آن به‌راحتی می‌توانید به ایستگاه‌های فضایی سفر کنید، هر آنچه فضانوردان تجربه کرده‌اند را ببینید و سیاره زمین را از فرسنگ‌ها دورتر تماشا کنید. این اولین تصاویر 360 ثبت‌ شده از جایی ورای زمین است و تجربه آن به‌شدت توصیه می‌شود. تصاویر 360 درجه از 15 نقطه مختلف در یک ایستگاه فضایی ثبت‌ شده‌اند که به یکدیگر مرتبط می‌شوند. متد ثبت این تصاویر متفاوت از تصاویری است که Google Street View روی زمین ثبت می‌کند و علت آن‌ هم نبود جاذبه است. برای این کار Thomas Pesquet فضانورد مستقر در یک ایستگاه فضایی با کمک دوربین DSLR تصاویر پشت سر هم گرفته و به زمین ارسال کرده تا با اتصال تصاویر یک پاناروما درست شود.

او در اکانت گوگل خود نوشت که «برای این کار موانع زیادی داشتیم و باید در مدت کوتاهی تصاویر را در تمام جهات ثبت می‌کردیم و تمام دردسرها به خاطر این جاذبه صفر است.»

با مشاهده این تصاویر خیره‌ کننده متوجه خواهید شد که تمام این تلاش‌ها بدون شک ارزشش را داشته است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.