آیا صرف 1000 دلار برای خرید آیفون 10 منطقی است؟

آیفون 10 هفته پیش با قیمت 999 دلار به بازار معرفی شد. اما سؤال این است که آیا صرف حدود 1000 دلار برای خرید یک گوشی موبایل منطقی است؟ با اپل مگ همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید این روزها می‌توان با 1300 دلار یک کامپیوتر خرید و چند سال از آن استفاده کرد. پس آیا درست است که پول خرید یک کامپیوتر را صرف خرید یک گوشی موبایل کنیم؟ آیا از یک گوشی موبایل هم می‌توان مانند یک کامپیوتر چند سال استفاده کرد؟ بسیاری معتقدند که این روزها گوشی‌های موبایل تقریباً جایگزین کامپیوترها شده‌اند و کاربران هر کاری را که قبلاً با یک کامپیوتر انجام می‌دادند الآن می‌توانند با یک گوشی 5-6 اینچی در جیبشان انجام دهند.

از طرفی عده‌ای نیز هستند که منتقد صرف 1000 دلار برای خرید یک آیفون 10هستند. استدلال این عده این است که تکنولوژی گوشی‌های موبایل هرسال و حتی هر روز در حال پیشرفت است و اگر امسال 1000 دلار برای خرید آیفون 10صرف کنیم باید حداکثر تا دو سال دیگر یک گوشی جدید را جایگزین گوشی قبلی خود کنیم تا از تکنولوژی عقب نیفیتم. آن‌ها معتقدند که اپلیکیشن‌های جدید ممکن است بر روی گوشی‌های دو سال پیش که حالا قدیمی محسوب می‌شوند با سرعتی که انتظار داریم اجرا نشوند.

در دو سال گذشته نه‌تنها اپل بلکه بسیاری از شرکت‌های دیگر نیز فناوری‌های جدیدی به گوشی‌های هوشمند خود اضافه کرده‌اند. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به ‌اضافه شدن دوربین دوم، ارتقای قدرت پردازش تصویر، نمایشگرهای HDR و استاندارد USB-C اشاره کرد. آیا تمام این فناوری‌ها نمی‌تواند دلیل کافی برای خرید یک گوشی جدید باشد؟ آیا با وجود تمام این قابلیت‌های جدی می‌توان به‌راحتی از خیر برخورداری از تکنولوژی جدید به خاطر قیمت بالای آن گذشت؟

البته هستند کسانی که هنوز هم با گوشی‌های آیفون 5 کارشان راه می‌افتد و برنامه‌های زیادی بر روی گوشی خود نصب نمی‌کنند. خب طبیعتاً این افراد نیازی ندارند که پول زیادی صرف یک گوشی جدید کنند. اما اگر شما یکی از کسانی هستید که علاقه‌مندید با تکنولوژی روز همراه باشید مطمئناً دیر یا زود چاره‌ای نمی‌بینید جز اینکه خودتان را آماده خرید گوشی‌های جدید کنید.

از همه این‌ها گذشته فراموش نکنیم که تیم کوک در مراسم 12 سپتامبر وقتی برای معرفی iPhone X به روی صحنه رفته بود اعلام کرد که آیفون 10 گوشی هوشمندی برای یک دهه است. علاوه بر این سیاست شرکت اپل همیشه این‌ بوده که حتی محصولات بسیار قدیمی خود را نیز پشتیبانی کند. چند وقت پیش نیز وقتی‌ که پنل پشتی نسل اول اپل واچ‌ها دچار مشکل شدند اپل به همه اپل استورهای خود در سراسر دنیا اعلام کرد باید اپل واچ‌های نسل اول را تعمیر کنند و مجدداً تا سه سال نیز آن‌ها را گارانتی کنند.

با این حساب خیالمان می‌تواند راحت باشد که اگر چند سال از عمر گوشی هوشمندمان گذشته هیچ نگرانی از باب خدمات و پشتیبانی نخواهیم داشت و تنها چیزی که در این‌ بین می‌تواند اذیتمان کند طمع برخورداری از تکنولوژی گوشی‌های جدید است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.