فروش آیپاد نانو و آیپاد شافل برای همیشه متوقف شد

هفته گذشته آیپاد نانو و آیپاد شافل سرنوشتی مشابه با آیپاد‌ کلاسیک را تجربه کردند؛ قسمت فروش آنلاین این دو محصول برای همیشه از وب‌سایت رسمی اپل حذف شد.

مدت‌هاست با ورود آیفون و آیپد و قابلیت‌های متنوع آن‌ها در زمینه پخش موسیقی تمایل مردم به آیپاد نانو و آیپاد شافل؛ این دو محصول قدیمی و نوستالژیک کم شده و حالا تنها آیپاد باقی‌مانده در  وب‌سایت Apple، آیپاد تاچ است. سخنگوی شرکت اپل طی ایمیلی اعلام کرده: «امروز ما خط تولید آیپاد‌ را ساده‌تر از قبل می‌کنیم، حالا خط تولید اپل تنها دو مدل آیپاد تاچ را تولید خواهد کرد که با دو برابر حجم تنها با قیمت 199 دلار عرضه خواهد شد و فروش آیپاد‌‌ نانو و آیپاد‌‌ شافل متوقف می‌شود.»

فروش آیپاد نانو و آیپاد شافل برای همیشه متوقف شد

آیپاد‌ تاچ تنها مدل ایپاد است که به Wifi متصل می‌شود و در دو حجم  32 و 128 گیگ با قیمت به ترتیب 199 و 299 دلار عرضه خواهد شد. حجم‌های دیگری این مدل یعنی 16 و 64 گیگ هم دیگر تولید نخواهد شد،

آیپاد نانو از سال 2012 تا به امروز تغییر چشمگیری نداشته است. در سال 2012 تنها تغییر اعمال‌ شده اضافه شدن قابلیت بلوتوث به این محصول است که بتواند هدفون‌های وایرلس را هم پشتیبانی کند. آپدیت آیپاد‌ شافل هم در سال 2010 معرفی شد که تنها تغییر فیزیکی ساده‌ای در کنترل‌های آیپاد به وجود آمد.

شاید یکی از جذابیت‌های اصلی آیپاد‌ تنوع رنگ آن بود که به‌جز در آیفون 5C در هیچ‌یک از مدل‌های دیگر آیفون دیده نشد و حس  وسیله‌ای شخصی‌تر را به کاربرانش منتقل می‌کرد. با این‌ وجود بسیاری معتقدند که آیپاد‌‌ به دو دلیل وسیله‌ای مفید است و ارزش سرمایه‌گذاری بیشتری را دارد؛ اول قیمت پایین آن نسبت به سایر محصولات اپل است که این موضوع آیپاد‌ را به وسیله‌ای مناسب برای پیاده‌روی و کوهنوردی بدل کرده، دلیل دیگر مناسب بودن این محصول برای کودکانی است که هنوز به سن خرید گوشی هوشمند نرسیده‌اند.

با این حال آیپاد‌ نانو و شافل که در دوره خود انقلابی در MP3 پلیرها به حساب می‌آمدند برای همیشه از چرخه تولید خارج می‌شوند و به این ترتیب به نظر می‌رسد که نسل پلیرهای همراه به سر رسیده است.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.