نمایشگر آیفون ۱۰ اپل پادشاه اولدهاست: خودتان ببینید

زمانی که صحبت از نوآوری در دنیای تکنولوژی می‌شود، بالاخره باید به شنیدن نام اپل دیر یا زود عادت کنید، اما بیشتر از دیگر مسائل این شرکت در پیاده سازی ایده‌ها دقت بسیار زیادی صرف می‌کند. این موضوع در تکنولوژی‌های تازه ورود نیز بیشتر خود نمایی می‌کند. در چند سال اخیر این شرکت کوپرتینویی، نقش رهبری در طراحی عملیاتی و تکامل استانداردها برای ایجاد تجربه بهتر و رضایت برای کاربران را به خوبی ایفا کرده است.

یک مثال خوب از آن را می‌توان در نمایشگر بکار رفته در آیفون ۱۰ این شرکت دید. در حالی که هیچ‌یک از دو مورد «نمایشگر  آیفون ۱۰» و «طراحی لبه-به-لبه» این گوشی به عنوان اولین در این صنعت شناخته نخواهند شد، اما گزارشی از سایت تام گاید گویای این است که نمایشگر این گوشی گرچه نسبت به رقبای خود از وضوح پایینتری برخوردار است، اما درخشانی بیشتر و زوایای دید بیشتر آن ، این گوشی را نسبت به دیگر محصولات مجزا می‌کند.

نمایشگر آیفون ۱۰ اپل پادشاه اولدهاست: خودتان ببینید

این گزارش نمایشگر آیفون ۱۰ را با نمایشگر گلکسی نوت ۸ سامسونگ و پنل پی‌اولد پیکسل ۲ ایکس‌ال گوگل مقایسه کرده است، و گفته که گوشی اپل به عنوان برنده قطعی این رقابت شناخته می‌شود، وقتی که بخواهیم به درخشانی آنها نمره بدهیم. میزان درخشندگی پنل اولد آیفون ۱۰ به متوسط ۵۷۴ نیت، اندازه گیری شده که پیکسل ۲ ایکس‌ال مقدار ۴۳۸ نیتی و نوت هشت ۴۰۸ نیتی را به راحتی پشت سر گذاشته است.

نمایشگر آیفون ۱۰ اپل پادشاه اولدهاست: خودتان ببینید

آیفون ۱۰ ظاهرا در نشان دادن تصاویر از زوایای مختلف خیلی خوب عمل کرده است. در حالی که این نمایشگر هم خواه ناخواه به همان رنگ آبی معروف صفحات اولد دچار می‌شود، اما با این وجود این نمایشگر تغییر رنگ خیلی کمتری نسبت به رقبای خودش داشته است. در این زمینه گوشی گوگل بدترین عملکرد را بین ۳ شرکت کننده داشته است.

نمایشگر آیفون ۱۰ اپل پادشاه اولدهاست: خودتان ببینید

این گزارش، میزان اشباع رنگ را نیز در این ۳ دستگاه مورد بررسی قرار داده است. در این قسمت آمده که آیفون ۱۰ تعادل خیلی خوبی بین رنگ‌های تیره و سایه‌های واقعی داشته است، اما در هر صورت این موضوع که آیفون ۱۰ در این قسمت هم برنده است کمی قابل بحث است. از آنجایی که برخی کاربران دوست دارند که مانند نوت ۸ رنگ‌ها اشباع بیشتری داشته باشند. پیکسل ۲ ایکس‌ال نیز مقداری در پالت رنگ خود بیش از حد زیاده روی کرده که بخشی از آن بدلیل تکنولوژی اولد بکار رفته در آن است.

 

در حالی که تفاوت میان پنل ساخته شده توسط ال‌جی گوگل و اپل بیشتر قابل بحث هستند،  توجه به این موضوع که نمایشگر آیفون ۱۰ ، که توسط سامسونگ ساخته شده اما بهینه سازی ثانویه آن با دقت بالایی توسط اپل انجام گرفته و شکست خوردن نمایشگر دستگاه نوت ۸ سامسونگ در برخی از جنبه‌های بخصوص جالب است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.