KGI: فناوری TrueDepth در iPhone X دو سال و نیم از رقبای اندرویدی جلوتر است

بنیاد امنیتی- تحلیلی KGI در گزارش اخیر خود اعلام کرده که باوجود تمام چالش‌های بر سر تأمین قطعات آیفون 10 (iPhone X) فناوری‌های به‌کاررفته در این تلفن هوشمند 2.5 سال از تمامی رقبای اندرویدی جلوتر است. با اپل مگ همراه باشید.

KGI در گزارش دیروز (دهم مهر) خود برای بار دیگر از احتمال تأخیر در عرضه و پاسخ به‌ پیش فروش‌های آیفون 10 (iPhone X) سخن به میان آورده است اما بااین‌حال این بنیاد در ادامه گزارش خود ادعا کرده که فناوری به‌کاررفته در پرچم‌دار جدید اپل در سال‌های 2018 و 2019 همچنان به‌عنوان یک فاکتور جدید و مهم به‌حساب خواهد آمد.

در ادامه این گزارش، KGI مدعی شده که دستگاه‌های اندرویدی حداقل تا 2.5 سال دیگر، یعنی پایان 2019 توانایی رقابت با فناوری‌های به‌کاررفته در آیفون 10 (iPhone X) را نخواهند داشت که در این میان، فناوری به‌کاررفته در دوربین TrueDepth، از مهم‌ترین چالش‌های بر سر راه محصولات اندرویدی به‌حساب میاید.

مینگ چی کو در این گزارش مدعی شده که عرضه آیفون 10 (iPhone X) تا پایان سال 2017 تنها 30 تا 35 میلیون واحد خواهد بود که این مسئله بیشتر به دلیل دشواری ساخت و تولید دوربین TrueDepth برای پرچم‌دار جدید کوپرتینویی‌ها است. مینگ چی کو در حالی این آمار تخمینی را مطرح می‌کند که در گزارش پیشین خود خبر از تولید 40 میلیون واحد آیفون 10 (iPhone X) تا پایان سال 2017 داده بود.

بر همین اساس کو ادعا کرده که رشد فروش آیفون 10 (iPhone X) تا پایان سال 2019 همچنان مثبت باقی خواهد ماند و رقبای اندرویدی تلفن‌های هوشمند اپل در بازه زمانی 1.5 تا 2.5 سال آینده نخواهند توانست قابلیت‌های آیفون جدید نظیر Face ID و Animoji را در محصولاتشان ارائه دهند.

در پایان این گزارش، اطلاعاتی در مورد میزان فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس نیز آمده است. بر همین اساس مینگ چی کو پیش‌بینی می‌کند که فروش آیفون  8 و آیفون 8 پلاس تا ماه‌های ابتدایی سال 2018 تحت تأثیر آیفون 10 (iPhone X) خواهد بود. اما بااین‌حال پیش‌بینی‌های درازمدت در مورد فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس میزان فروش بالای این دو مدل تلفن هوشمند را نشان می‌دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.