چگونه آیفون را به تلویزیون HD متصل کنیم

اتصال تلفن هوشمند به خصوص آیفون به تلویزیون و نمایشگرهای بزرگ، یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین قابلیت‌هایی است که می‌تواند کارها را برای زندگی روزمره آسان‌تر کند.

این قابلیت می‌تواند در زمان‌های مختلفی نظیر نشان دادن عکس و فیلم‌های گرفته‌شده به دوستان و خانواده، اجرای بازی‌های مختلف در صفحه‌نمایش بزرگ و خواندن اخبار و مطالب مختلف در تلویزیون به کمک ما بیاید. در این مطلب سعی داریم تا پراستفاده‌ترین روش‌ها برای اتصال iPhone به تلویزیون را به شما نشان دهیم. با اپل مگ همراه باشید.

 

Apple TV

یکی از بهترین روش‌های اتصال دستگاه‌های مبتنی بر iOS به تلویزیون و صفحه‌نمایش بزرگ، استفاده از Apple TV است. اگر از Apple TV در خانه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از قابلیت Screen Mirroring، تصاویر آیفون را در صفحه‌نمایش بزرگ خانه یا اتاق خود مشاهده کنید. Screen Mirroring در نسل چهارم Apple TV موجود است و از طریق AirPlay تصویر دستگاه شما را در تلویزیون HD پخش می‌کند.

 

کابل HDMI

یکی از راحت‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش‌های اتصال iPad  و آیفون به تلویزیون، استفاده از کابل تبدیل Lightning به HDMI است. کافیست با تهیه کابل تبدیل و داشتن یک تلویزیون بااتصال HDMI، تصویر دستگاه هوشمند خود را به نمایشگر بزرگ مشاهده کنید. روند اتصال در این روش بسیار راحت است و به‌محض اتصال، دستگاه iOS به‌صورت خودکار تصویر را روی نمایشگر نشان می‌دهد.

 

Google Chromecast و دانگل های متفرقه دیگر

اگر به دنبال روش‌های جایگزین و در عین‌ حال ارزان‌ قیمت‌تر هستید، از دانگل های پخش بی‌سیم متفرقه دیگر استفاده کنید. باکیفیت‌ترین دانگل های این دسته Google Chromecast است اما شما می‌توانید از دانگل های متفرقه دیگر نیز استفاده کنید. با نصب اپلیکیشن مخصوص این دانگل ها و اتصال آن‌ها به تلویزیون می‌توانید تصویر را به‌صورت بی‌سیم بر روی صفحه‌نمایش بزرگ پخش‌کنید. البته توصیه‌شده‌ترین روش برای Screen Mirroring در دستگاه‌های iOS، استفاده از Apple TV نسل چهارم است و ممکن است استفاده از دستگاه‌ها و دانگل های متفرقه، کاهش کیفیت، مشکلاتی نظیر ایجاد لگ و برد کم را به همراه داشته باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.