عکس جلد نشنال جئوگرافی با نور فلاش آیفون

احتمالاً تنها کاربرد نور فلاش آیفون برای شما همین باشد که در تاریکی دنبال وسایل گم‌ شده بگردید یا راه را پیدا کنید اما Alessandro Barteletti؛ عکاس مجله نشنال جئوگرافی با نور آیفون خلاقانه‌ترین تصویرش را ثبت کرده. تصویری بی‌نهایت زیبا که صفحه اول مجله نشنال جئوگرافی ماه جولای را به خودش اختصاص داد.

ثبت عکس جلد مجله نشنال جئوگرافی با نور فلاش آیفون

Barteletti عکاس مجله نشنال جئوگرافی است که یک سال گذشته را صرف تصویربرداری از اولین فضانورد 60 ساله اروپایی Paolo Nespoli کرده است. او برای این پروژه همه‌ جا همراه Nespoli سفرکرده اما این عکس همان چیزی است که در کارنامه شغلی او ثبت خواهد شد و همیشه همراهش خواهد بود.

Barteletti برای این پروژه مجوز ورود به محل تمرین فضانورد 60 ساله در اروپا، روسیه و آمریکا را گرفته بود. در یکی از روزهای تصویربرداری در ایستگاه Soyuz روسیه ناگهان اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد و برق‌ها خاموش می‌شوند و از بیرون به Barteletti اعلام می‌کند که تنها یک دقیقه برای خروج از محل فرصت دارد.

آن روز Barteletti دوربین Nikon D3 و یک لنز واید همراهش بود و باید وسایلش را جمع می‌کرد و یا از بیرون نور LED با خودش می‌آورد که دوباره وارد شدن به ایستگاه غیرممکن بود، Nespoli و بقیه هم موافق بودن که خارج شدن از آن جا راه مناسبی نبود و باید در همان 60 ثانیه عکس می‌گرفتند، Barteletti همان لحظه ایده‌ای به ذهنش می‌رسد. به قول خودش از آن دسته ایده‌هایی که تنها زمانی که کاملاً ناامید شده‌اید به ذهنتان می‌رسد: «تنها وسیله الکترونیکی که همراه خودم برده بودم آیفونم بود، سریع از جیبم بیرون آوردم و بین دو پنل پشت سر فضانورد گذاشتم.»

 

ثبت عکس جلد مجله نشنال جئوگرافی با نور فلاش آیفون

 

همان‌طور که می‌بینید ایده خلاقانه Barteletti با نور فلاش آیفون فوق‌العاده عمل کرد. او تنها توانست دو پرتره و دو لنداسکیپ در مدت کوتاهی، پیش از اینکه به‌ اجبار بیرونش کنند بگیرد که به بهترین عکس‌های او در کارنامه شغلی‌اش تبدیل شدند و در صفحه اول مجله نشنال جئوگرافی ماه جولای قرار گرفتند.

سایر عکس‌های Alessandro Barteletti را می‌توانید در وب سایتش مشاهده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.