عرضه شارژ بی‌سیم با توان 7.5 وات در هر سه مدل آیفون 2017

در چند روز گذشته با انتشار تصاویر مختلف از سیستم شارژ بی‌سیم و برد مدار چاپی آیفون 8، شایعات درباره استفاده اپل از استاندارد Qi زیاد شده است. با این‌ حال وب‌سایت ژاپنی Macotakara در گزارش روز گذشته خود؛ از سیستم شارژ تلفن هوشمند آینده اپل سخن گفته است. نویسندگان این وب‌سایت تأکید دارند که اپل تصمیم به استفاده از سیستم شارژ بدون سیم غیر سریع در آیفون 8 دارد. این در حالی است که شایعات یک ماه پیش ادعا می‌کردند که اپل تصمیم به استفاده از سیستم شارژ بی‌سیم فوق سریع در آیفون 8 دارد.

در صورت صحت داشتن این گزارش، آیفون 8 از استاندارد Qi 1.2 با توان 7.5 وات برای شارژ باتری در حالت بی‌سیم استفاده خواهد کرد. این وب‌سایت ادعا می‌کند که از طریق منابع ناشناس توانسته اطلاعات بیشتری از تلاش اپل برای تعبیه سیستم شارژ بدون سیم در آیفون 8 به دست بیاورد. بر همین اساس اپل به تمام پدهای شارژ بی‌سیم موجود در بازار اجازه اتصال به آیفون 8 را نخواد داد و فقط آن دسته از شارژرهایی که بتوانند تأییدیه MFI را دریافت کنند قادر به اتصال به آیفون خواهند بود.

تأییدیه MFI (به‌اختصار: Made For iPhone/iPod/iPad) یکی از تأییدیه‌های اختصاصی برای توسعه‌دهندگان محصولات جانبی مختلف آیفون، آیپاد و آیپد است که از طرف اپل به توسعه‌دهندگان و تولیدکنندگان اعطا می‌شود.

گزارش‌های پیشین در مورد سیستم شارژ بی‌سیم ادعا می‌کردند که اپل ممکن است شارژرهای بی‌سیم اختصاصی خود را در تاریخ عرضه و انتشار آیفون 8 برای فروش آماده نکند. در عین‌ حال گزارش‌های جدید در کنار تائید این مساله، ادعا می‌کنند که اپل قبل از عرضه پدهای اختصاصی شارژ بی‌سیم خود، حتی به‌صورت نرم‌افزاری نیز از پد شارژهای دیگر پشتیبانی نخواهد کرد بلکه پشتیبانی نرم افزاری، از طریق آپدیت و  پس از عرضه محصول جانبی اختصاصی اپل ارائه خواهد شد.

Macotakara همچنین بر اساس شایعات چند روز پیش ادعا می‌کند که قابلیت شارژ بی‌سیم نه‌تنها در آ‌یفون 8، بلکه در دو مدل دیگر تلفن‌های هوشمند بعدی ا‌پل یعنی iPhone 7S و iPhone 7s Plus نیز وجود خواهد داشت. این وب سایت بر اساس تصاویر منتشر شده از برد دایره‌ای شکل شارژ بی سیم ادعای خود را مطرح کرده است. در تصویر منتشر شده، اندازه برد دایره‌ای شکل تا حدودی از اندازه حفره‌های داخل برد آ‌یفون 8 کوچک تر بود که بسیار از تحلیلگران درباره استفاده آنها در آ‌یفون 8 شک کردند. بر همین اساس، Macotakara ادعا می‌کند که تصاویر منتشر شده از بردهای دایره‌ای شکل، مربوط به سیستم شارژ بی‌سیم در iPhone 7s و یا iPhone 7s Plus خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.