ارتقای تاچ آیدی در آیفون 8

اپل در آیفون 8 قصد دارد تاچ آیدی را روی صفحه نمایشگر جایگذاری کند و قابلیت تشخیص چهره را هم به آن اضافه کند، اما تمام این‌ها دلیل نمی‌شود که شرکت اپل به فکر ارتقای تکنولوژی تاچ آیدی نباشد.

با وجود اینکه تنها چند روز به معرفی آیفون 8 باقی مانده اما شایعات مرتبط با آن تا روز 12 سپتامبر ادامه خواهد داشت. بعد از درز اطلاعات در زمینه نمایشگر تمام صفحه آیفون 8 و حذف دکمه هوم مشخص شد که تاچ‌ آیدی روی نمایشگر قرار خواهد گرفت. اما خبر جدید تکنولوژی جدید و فوق‌العاده‌ای است که اپل احتمالاً برای تاچ‌ آیدی محصول جدیدش در نظر گرفته است.

در پتنت آیفون، از طراحی مکانیسم آکوستیک برای تاچ‌ آیدی آیفون 8 رونمایی شده است، این تاچ آیدی با اولترا ساند فعال می‌شود و با سرعت و دقتی خیره‌کننده عمل خواهد کرد. تصویر برداری از اثر انگشت با استفاده از اولترا سوند از طریق المنت‌های آکوستیک متعددی که در نمایشگر آیفون 8 جایگذاری شده‌اند عمل می‌کند. المنت‌های به کاررفته با تغییر ولتاژ خطوط اثر انگشت را به تصویر دیجیتال مبدل می‌کنند.

این مکانیسم کاملاً مشابه با تاچ آیدی‌ است که Qualcomm در اوایل سال در رابطه با آن صحبت کرده بود و گفته بود که می‌خواهد تلفن هوشمندی تولید کند که تاچ آیدی آن هزاران بار بهتر از آیفون عمل خواهد کرد.

هر چند ایده استفاده از چنین تکنولوژی پیشرفته و دقیقی در نمایشگر آیفون بی‌نظیر و شگفت‌آور به نظر می‌رسد اما در نهایت منتقدان بسیاری هم دارد، از جمله یکی از معروف‌ترین تحلیلگران و پیشگویان محصولات اپل؛ Ming-Chi Kuo که معتقد است عملکرد این سیستم آکوستیک دقت لازم را برای تشخیص تاچ آیدی نخواهد داشت.

با وجود این‌ها چیزی که در حال حاضر در رابطه با آیفون 8 مشخص شده است وجود سیستم امنیتی تشخیص چهره است که در میلیونیم ثانیه عمل خواهد کرد و دقت بسیار بالایی دارد. اما اگر اپل بخواهد تاچ آیدی آکوستیک را هم به آیفون 8 اضافه کند بی‌شک این گوشی هوشمند بهترین و پیچیده‌ترین مدل آیفون تولیدشده تا به امروز خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.