تنها چند هفته تا پایان شایعات درباره آیفون ۸

در هفته‌های اخیر شایعات و اخبار بسیاری درباره آیفون 8 منتشر شده که جنجال‌ برانگیزترین آن‌ها حذف شدن دکمه Home بود. سؤالی که در این زمینه بیش از بقیه مطرح‌شده این است که در آینده چه بلایی بر سر Touch ID می‌آید؟

انتظار می‌رود که آیفون 8 در اواسط سال 2017 به بازار عرضه شود و این بدین معناست که شرکت اپل زمان زیادی برای تصمیم‌گیری درباره این مشکل ندارد.

تعداد بسیاری از خبرگزاری‌ها اعلام کردند که اپل با جایگزین کردن نمایشگر LCD با OLED احتمالاً Touch ID را روی صفحه نمایشگر تعبیه کند که البته غیرمنطقی هم به نظر نمی‌رسد.

برخی دیگر از خبرگزاری‌ها مانند Bloomberg و KGI هم گزارش کردند که اپل در آینده به‌جای Touch ID از قابلیت تشخیص چهره استفاده خواهد کرد که این موضوع نیز مشکلات خودش را دارد .برای مثال در نور کم نمی‌توان از این قابلیت استفاده کرد و همچنین زمانی که نور زیادتر از حد معمول باشد. در ثانی دوربین آیفون بیش‌ از حد معمول مورد استفاده خواهد بود که به کیفیت آن لطمه وارد می‌کند. اما با این‌ وجود این احتمال بیشترین درصد رخ دادن را به خودش اختصاص می‌دهد.

برخی نیز پیش‌بینی کرده‌اند در صورتی‌ که اپل نتواند مشکل Touch ID پیش‌ آمده را حل کند احتمال اینکه این محصول در سپتامبر 2017 عرضه نشود کم نیست. اگر اپل بخواهد Touch ID را در نمایشگر OLED جاگذاری کند برای تعویض نمایشگرهایش چیزی حدود 12 هفته زمان نیاز دارد که در این صورت اواسط اکتبر یا اوایل نوامبر آیفون 8 قابل‌خرید خواهد بود.

باید تا اواخر تابستان منتظر شد تا اپل با معرفی آیفون 8 به تمام این شایعات خاتمه دهد، اما حالا احتمال آن می‌رود که معرفی آیفون 8 بیش از این‌ها به طول انجامد. تا آن زمان اپل مگ تمام اخبار و اطلاعات مربوط به این محصول را روزانه منتشر خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.