صدای Notification آیفون ۸ با نگاه به صفحه نمایش قطع می‌شود

با گذشت یک هفته از انتشار عمومی فرم ویر هوم پاد، کشف اطلاعات سخت افزاری محصولات مختلف اپل از جمله آیفون 8 همچنان ادامه دارد.

این بار نیز Guilherm Rambo یکی از توسعه دهندگان iOS  با مطالعه فرم ویر هوم پاد به اطلاعات جدیدی درباره قابلیت‌های سنسور حسگر نصب شده روی صفحه آیفون 8 دست پیدا کرده است. اگر شما هم یکی از کسانی هستید که اخبار و شایعات مربوط به آیفون 8 را دنبال می‌کنید حتماً می‌دانید که بیشتر گزارش‌های به دست آمده تا به حال، حاکی از آن است که آیفون 8 مجهز به سنسور سه بعدی تشخیص چهره خواهد بود.

صدای Notification آیفون 8

بر اساس این اطلاعات به دست آمده از فرم ویر هوم پاد، به لطف این حسگر سه بعدی نصب شده روی OLED آیفون 8، صدای اعلان این گوشی (Notification Sound) با دریافت انعکاس نگاه کاربر به اسکرین به طور خودکار خاموش می‌شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در طراحی جدید OLED آیفون 8 قابلیت حسگر سه بعدی با استفاده از تکنولوژی PrimeSense برای تشخیص چهره گنجانده شده است و برخی حدس می‌زنند که اپل این قابلیت را جایگزین Touch ID برای باز کردن قفل گوشی کند، البته هنوز به طور قطعی مشخص نیست که اپل چه تصمیمی در این باره گرفته است.

بر اساس اطلاعات جدید به دست آمده از فریم ویر هوم پاد، حسگرهای مادون قرمز تشخیص چهره، به محض دریافت انعکاس نگاه کاربر برای کنترل صدای notification نیز استفاده می‌شود. یعنی حتی زمانی که گوشی روی زمین یا میز است حسگرهای مادون قرمز می‌تواند رد نگاه کاربر را تشخیص دهد و بعد از آن صدای زنگ یا آلارم گوشی به طور خودکار قطعی می‌شود.

البته با توجه به اینکه زمان زیادی تا رونمایی از آیفون 8 باقی نمانده است ممکن است این قابلیت در آیفون 8 رونمایی نشود و بعدا به iOS آن اضافه شود. اما چیزی که تا این جا می‌دانیم این است که اپل قرار است حداکثر استفاده را از تکنولوژی مادون قرمزی که روی OLED کار کرده است، ببرد.

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.