آیفون 8 و آیفون 10 از باند 71 T-mobile پشتیبانی نمی‌کنند

مشخصات فنی آیفون 8 و آیفون 10 اپل نشان می‌دهد این دو گوشی توانایی استفاده از یک ورودی مهم شبکه‌ اپراتور چندین میلیارد دلاری را در باند 71 ندارند، اما در حال حاضر تنها یک گوشی دیگر وجود دارد که از این باند می‌تواند استفاده کند. با اپل مگ همراه باشید.

برای پذیرش شبکه جدید T-mobile  گوشی‌ها باید بتوانند باند 71 یا طیف فرکانس 600 مگاهرتز را پشتیبانی کنند. برای دیگر اپراتورها نبودن این باند اهمیت زیادی ندارد اما برای شبکه افزایش یافته تی-موبایل، کاربران آیفون نمی‌توانند استفاده آن را در نرم‌افزار خود ببینند.

فرکانس 600 مگاهرتز پوشش بهتر و محدوده فراتری را در داخل برج‌ها ایجاد کرده و در نتیجه افراد بیشتری به این شبکه متصل خواهند شد. این شبکه تا سال 2020 به تکامل خواهد رسید که تا آن موقع دو نسل جدید از آیفون ظهور خواهد کرد.

شرکت تی‌موبایل اعلام کرده که گوشی‌هایی از دو شرکت ال‌جی و سامسونگ تا اواخر سال2017  این باند را پشتیبانی می‌کنند. در حال حاضر اما تنها گوشی وی 30 ال‌جی  توانایی این کار را دارد.

مشخصات شبکه آیفون 8 و آیفون 10مشخصات شبکه آیفون 8 و آیفون 10

شرکت کوالکام، پشتیبانی از فرکانس 600 مگاهرتز در مودم X16 LTE که در تراشه اسنپدراگون 835 بکار رفته و ترنسیور  WTR5975 RF را تایید کرده است. مودم X16 LTE در گوشی‌های گلکسی اس 8، ال‌جی جی6 و گلکسی نوت 8 وجود دارد ولی دیگر قطعاتی که برای پشتیبانی نیاز است را ندارد.

باند 71 برای اولین بار درماه آگوست در شهر شاین در وایومینگ آمریکا راه اندازی شد. در سال 2017 مکان‌های بیشتری به این تکنولوژی رسیده‌اند که شامل شمال شرقی اورگون، غرب تکزاس، جنوب غربی کانزاس، پن‌هندل اوکلوهاما، نورس داکوتای غربی، مین، نورس کارولینا ساحلی، پنسیلوانیا مرکزی، ویرجینیا مرکزی و واشینگتون شرقی می‌شود.

شرکت تی‌-موبایل در ماه اپریل مبلغ 8 میلیارد دلار صرف بردن مزایده خرید پوشش کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.