تصویر مفهومی جدید آیفون 8 نشان از وجود نوار مجازی HomeBar دارد

حدود یک سال است که تصاویر مفهومی، رندرها و پرینت‌های سه‌بعدی در مورد تلفن هوشمند بعدی اپل، منسوب به آیفون 8 در همه‌جا منتشر می‌شوند. این تصاویر معمولاً توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند و حتی در بسیاری از مواقع شایعات زیادی در مورد نسل بعدی آیفون ایجاد می‌کنند.

در این میان بار دیگر تصویری مفهومی از آیفون 8 منتشر شده که نه‌ تنها نشان‌ دهنده تغییرات سخت‌افزاری در این محصول است، بلکه در آن تغییرات نرم‌افزاری نیز ایجاد شده و سیستم‌ عامل iOS در آیفون بعدی به‌طور کل تغییر پیداکرده است. این تصویر مفهومی توسط  John Calkins منتشر شده که در نوع خود یک دیدگاه خوش‌بینانه نسبت به آیفون 8 محسوب می‌شود.

تصویر مفهومی جدید آیفون 8 نشان از وجود نوار مجازی HomeBar دارد

تصویر مفهومی در حقیقت ظاهر نسل بعدی آیفون را به همراه صفحه‌ نمایش OLED و رابط کاربری احتمالی iOS 12 به تصویر می‌کشد. در تصویر مفهومی منتشر شده دکمه مجازی Home به‌طور واضح دیده می‌شود.

جالب‌توجه‌ترین خصوصیت این تصویر مفهومی، نوار HomeBar در قسمت پایینی آیفون است که کاربر از طریق آن می‌تواند به اعلان‌ها، میان‌برها و ویجت‌ها دسترسی داشته باشد. بر اساس ادعای منتشر کننده این تصویر نوار HomeBar کاملاً قابل شخصی‌سازی بوده و کاربر می‌تواند میان‌برهای مختلفی را در آن قرار دهد. علاوه بر این، رنگ نوار HomeBar می‌تواند توسط کاربر شخصی‌ سازی‌ شده و کاربر قادر به انتخاب گزینه‌های مختلفی از رنگ‌های متنوع به همراه حالت شفاف و مات نیز خواهند بود.

تصویر مفهومی جدید آیفون 8 نشان از وجود نوار مجازی HomeBar دارد

HomeBar به تصویر کشیده شده، بر اساس ادعای منتشر کننده این تصویر مفهومی، همواره در بخش پایینی صفحه‌ نمایش قرار خواهد داشت و تنها در صورت اجرای اپلیکیشن، بازی و یا فایل ویدئویی در حالت تمام صفحه به‌طور موقت از روی صفحه‌ نمایش حذف می‌شود.

علاوه بر این، نوار مفهومی جدید قابلیت دسترسی سریع‌تر به دستیار هوشمند صوتی Siri را نیز دارد. بر همین اساس، کاربر با اشاره‌های مختلف می‌تواند به Siri دسترسی پیدا کند.

بر اساس شایعات، نسل بعدی آیفون بانام آیفون 8 یا iPhone Pro در رویداد بعدی اپل در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد و پس‌ از آن در اواخر سال 2017 و یا اوایل 2018 به‌طور عمومی وارد بازار جهانی خواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.