آیفون 8 از یک مک‌بوک با پردازنده Core i5 هم سریع‌تر است

بر اساس بررسی‌های انجام‌ شده درباره آیفون 8 این تلفن هوشمند در برخی از فاکتورهای بازدهی با یک مک‌بوک پرو برابری می‌کند. با اپل مگ همراه باشید.

بررسی‌های انجام‌ شده از طریق Geekbench نشان می‌دهد که پردازنده به‌کار رفته در آیفون ‌8 به‌سادگی می‌تواند با یک پردازنده Core i5 ساخت شرکت اینتل رقابت کند. این تست جدید نشان‌ دهنده یک مقایسه مستقیم برای اثبات قدرت فوق‌العاده آیفون 8 است که بازدهی شگفت‌آور آن را به رخ مهم‌ترین رقیب اپل در ساخت تلفن‌های هوشمند، یعنی سامسونگ می‌کشاند.

Tom’s Guide به‌تازگی در تست‌های Geekbench، دو دستگاه آیفون 8 و مک‌بوک پروی 13 اینچی را با هم مقایسه کرده که نشان‌ دهنده سرعت بیشتر آیفون 8‌ بوده است. Tom’s Guide در تست بنچمارک خود از Geekbench 4 استفاده کرده است و بازدهی کلی دو دستگاه را زیر نظر قرار داده است. در تست‌های چندهسته‌ای آیفون 8، امتیاز 10170 را کسب کرد. این در حالی است که مک‌بوک پروی 13 اینچ توانست 9213 را کسب کند.

Tom’s Guide ادعا کرده که مقایسه بنچمارک آیفون 8 با دیگر تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها کار بسیار بیهوده‌ای است چراکه تا پیش‌ از این نیز بسیاری از افراد آیفون را با دیگر دستگاه‌ها مقایسه کرده بودند. اما مهم‌ترین خاصیت این تلفن هوشمند این است که می‌توان آن را با یک لپ‌تاپ مقایسه کرد.

آیفون 8 از یک مک‌بوک 13 اینچی با پردازنده Core i5 هم سریع‌تر است

با این‌ حال از لحاظ علمی شاید مقایسه تلفن‌های هوشمند و تبلت ها با یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ بی‌معنا باشد اما با این‌ وجود نیز می‌توان ادعا کرد که آیفون 8 بسیار قدرتمندتر از رقبای خود است.

لپ‌تاپ‌ها، دوام بیشتری برای اجرای پردازش‌ها در مدت‌زمان طولانی دارند، در حالی‌ که پردازنده‌های دستگاه‌های همراه نظیر آیفون ‌8 با معماری خاصی تولید می‌شوند تا نیازی به سیستم خنک‌کنندگی نداشته باشند. علاوه بر اینکه تمامی فاکتورهای دیگر نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در یک لپ‌تاپ و یک تلفن هوشمند تفاوت زیادی دارد. اما با این‌ حال حرکت وب‌سایت Tom’s Guide می‌تواند یک ایده هوشمندانه برای اثبات قدرت زیاد آیفون ‌8 باشد

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.