احتمال استفاده از قابلیت تشخیص چهره آیفون ۸ در Apple Pay

بر اساس شواهد به‌دست آمده از فریم‌ور منتشرشده هوم‌پاد، قابلیت تشخیص چهره می‌تواند در آیفون‌های بعدی جایگزینی برای Touch ID در Apple Pay باشد.

چند روز پیش فریم‌ور HomePod به‌صورت عمومی منتشر شد که در این مدت بسیاری از تحلیلگران حوزه محصولات هوشمند توانستند قابلیت‌های مختلفی از اسپیکر هوشمند اپل را کشف کنند. در این میان مهم‌ترین مساله‌ای که با انتشار فریم‌ور هوم‌پاد فاش شد این بود که این محصول از لحاظ نرم‌افزاری شباهت بسیاری به آیفون دارد. همین مساله باعث شد تا بسیاری از قابلیت‌های آیفون بعدی را بتوان از طریق کدها و لاگ‌های فریم‌ور منتشر شده هوم‌پاد کشف کرد.

در این میان یکی از جدیدترین مسائلی که به‌تازگی از طریق این فریم‌ور کشف‌ شده، سیستم امنیتی تشخیص چهره است که مهر تأییدی بر شایعات پیشین در مورد آیفون 8 بود. اما حالا با بررسی بیشتر، تحلیلگران متوجه شده‌اند که امکان استفاده از قابلیت تشخیص صورت به‌جای Touch ID در Apple Pay برای آیفون‌های نسل بعدی عرضه خواهد شد.

r_idn@ یکی از توسعه‌دهندگان iOS اخیراً توانسته یک‌ رشته را در بخش  com.apple.passbook.payment فریم‌ور منتشر شده کشف کند که دارای دو مرجع pearl.field-detect و pearl.pre-arm در کنار دیگر داده‌های احراز هویت پرداخت  قرار گرفته است. بر اساس تحلیل‌های گذشته نیز می‌دانستیم که بخش pearl نشان‌دهنده Pearl ID (به معنای آی دی مرواریدی) بوده است که دقیقا همان اسم رمز اپل برای سیستم تشخیص چهره بود.

احتمال استفاده از قابلیت تشخیص چهره آیفون ۸ در Apple Pay

با این‌ وجود هنوز این‌که اپل سیستم تشخیص چهره در پرداخت را کاملاً جایگزین Touch ID می‌کند یا خیر در هاله‌ای از ابهام قرار دارد چراکه بسیاری از توسعه‌دهندگان به امنیت کامل این سیستم شک دارند.

تحلیلگران در حالی به سیستم تشخیص چهره اپل نگاهی نامطمئن دارند که کشفیات تازه از فریم‌ور هوم‌پاد نشان‌دهنده قدرت بی‌نظیر این سیستم احراز هویت است. یکی از تحلیل‌های اخیر نشان داده که سیستم تشخیص چهره اپل قادر به تشخیص چهره حیوانات و کودکان نیز هست.

پیش‌ از این نیز تیم کوک در مصاحبه خود با جیم کوردن بدون اشاره به سیستم تشخیص چهره و نام دقیق آیفون بعدی، تایید کرد که سیستم امنیتی آیفون در آینده بسیار فوق‌العاده و بی‌نظیر خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.