آیفون ۸، Face ID را جایگزین Touch ID می‌کند

کیفیت و چگونگی قرار دادن قابلیت تشخیص هویت از طریق  Touch ID در آیفون 8 مدت‌هاست که به یکی از موارد داغ جنجالی و بحث برانگیز تبدیل شده است. پیش از این شنیده‌ها حکایت از این داشت که به احتمال قوی اپل تکنولوژی اثر انگشت (Touch ID) آیفون 8 را زیر صفحه نمایشگر تعبیه می‌کند اما الان با توجه به گزارش‌هایی که اخیراً به گوش می‌رسد به نظر می‌آید اپل موفق به انجام این کار نشده و احتمالاً می‌خواهد به جای اثر انگشت از قابلیت شناسایی چهره، (Face ID) برای تشخیص هویت و باز کردن قفل گوشی استفاده کند.
ما با استفاده از سیستم عامل HomePod که اپل هفته گذشته منتشر کرد توانستیم کم و بیش اطلاعاتی درباره تکنولوژی تشخیص چهره اپل به دست بیاوریم. طبق این اطلاعات احتمال این وجود دارد که اپل در آیفون 8 از تکنولوژی مادون قرمز برای باز کردن قفل گوشی از طریق تشخیص چهره استفاده کند.

همچنین احتمال آن داده می‌شود که با این تکنولوژی، گوشی حتی در زمانی که روی زمین یا روی میز است نیز قادر به تشخیص چهره باشد. از طرفی درباره اسم آیفون 8 نیز شنیده‌های اخیر حاکی از این است که اپل ممکن است نام Pearl را برای نسل جدید آیفون‌های خود انتخاب کند.

این اولین باری نیست که درباره قدرت تشخیص چهره اپل در حالی که روی زمین یا میز است می‌شنویم. قبلاً هم در خبرهای سایت‌های مختلف از جمله Bloomberg به این نکته اشاره شده بود که تکنولوژی تشخیص چهره اپل از قدرت و دقت بالایی برخوردار است و نقطه عطف این تکنولوژی سرعت و دقت حسگرهای آن است.

با استفاده از این فناوری چهره کاربر در کسری از ثانیه اسکن می‌شود و قفل گوشی باز می‌شود. البته هنوز دقیقاً معلوم نیست که طرز کار این قابلیت چگونه است اما بعضی حدس می‌زنند که اپل برای این قابلیت از مادون قرمز استفاده می‌کند و با استفاده از مادون قرمز گوشی می‌تواند چهره را از همه جهات حتی از زاویه‌های نامتعارف هم شناسایی کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.