آیفون 8 در تست سقوط چه نمراتی گرفت؟

SquareTrade یک کمپانی که گارانتی و خدمات دستگاه‌های الکترونیک را انجام می‌دهد، اخیرا آزمایش افتادن آیفون 8 ، آیفون 8 پلاس و گلکسی نوت 8 را انجام داده است.

بدنه هر دو مدل گوشی آیفون 8 و گلکسی نوت 8 در هر تست دچار شکستگی در کناره‌ها شدند. این شکستگی‌ها شامل پنل جلو و پشت بودند که در تست‌های از ارتفاع 1.8 متر، 6.7 متری و یک تست چرخش ماشینی به‌وجود آمدند. همه آزمایشات با استفاده از شرایط و وسایل یکسان انجام شدند.

در نهایت SquareTrade از نظر خطر شکستنی بودن نمره 67 را به آیفون 8 داد. همچنین آیفون 8 پلاس با مقاومتی کمتر به نمره 74 رسید. اما گلکسی نوت با شرایطی بد امتیاز 80 را نصیب خودش کرد. با داشتن نمره‌های 67 و 74 برای آیفون 8 و 8 پلاس می‌توانیم بگوییم این دو گوشی در خطر نسبی شکستن در اثر افتادن، قرار دارند. در حالی که ظاهرا گلکسی نوت 8 با امتیاز ضعیف 80 در خطر بالای شکستن قرار گرفته و ضمنا برعکس دو مدل آیفون بعد از انجام تست قابل استفاده نبوده است.

نحوه امتیاز دهی به گوشی‌ها در تست SquareTrade براساس عملکرد در افتادن به صورت، افتادن از پشت، افتادن از گوشه، پرتاب شدن، تست آب، خمیدگی، چرخش مداوم، مواد سازنده و قابل تعمیر بودن محاسبه می‌شود.

JerryRig یوتیوبر معروف بر روی آیفون 8 تستی همراه با کیس و بدون آن هم انجام داده است. این گوشی در آزمایش افتادن از ارتفاع زانو و دور کمر موفق عمل کرده است که می‌تواند به دلیل فرود روی قسمت آلومینیومی آن بوده باشد. اما شیشه گوشی بعد از تست دوم از ارتفاع کمر شروع به شکستن کرد که این نتایج برای آیفون داخل کیس خیلی بهتر بودند.

امتیاز آیفون 8 امتیاز آیفون 8 پلاس امتیاز گلکسی نوت 8

 

آیفون 8 پلاس شکست

آیفون 8

تست 22 فوتی آیفون

نوت هشت

 

در تست دیگری که یوتیوب TechRax انجام داده است مقایسه‌ای بین افتادن آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس صورت داده شده است. در این آزمایش آیفون 8 پلاس در اولین تلاش دچار شکستگی شد اما آیفون 7 پلاس با توجه به بدن آلومینیومی گوشی نجات پیدا کرده این آزمایش بود.

آزمایش‌های افتادن که ما شاهد آنها هستیم از لحاظ علمی کامل نیستند و نمی‌توانند به عنوان یک واحد اندازه گیری دقیقی بعد از دخالت عوامل مختلف در نتایج آن، شناخته شوند. اما می‌شود این را گفت که آیفون 8 و 8 پلاس نسبت به نسل‌های قبلی آیفون این بار به دلیل داشتن شیشه مقاوم‌تر دارای استحکام بیشتری شده‌اند.

درحالی که هر دو طرف آیفون 8 و 8 پلاس حالا از شیشه ساخته شده‌اند و جنس ساخت صفحه و بدنه یکی شده در صورت شکسته شدن هزینه بیشتری را نسبت به مدل‌های قبل برای تعمیر در بر خواهند داشت.

با داشتن خدمات اپل پلاس، اپل هزینه 29 دلار را برای تعویض نمایشگر، بدون درنظر گرفتن هزینه نمایشگر جایگزین و هزینه 99 دلار را برای تعویض بدنه دریافت می‌کند. همچنین یک تعمیر نمایشگر آیفون 8 می‌تواند تا 149 دلار و دیگر خرابی‌ها تا 349 دلار هزینه داشته باشد.آیفون 8 پلاس از این هم گران‌تر و 169 دلار برای نمایشگر و 399 دلار برای بدنه است.

اپل همچنین هزینه‌های استفاده از سویس اپل پلاس را افزایش داده است که به 129 دلار برای آیفون 8 و 149 دلار برای آیفون 8 پلاس رسیده است.این سرویس تا 2 حادثه را پشتیبانی خواهد کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.