آیفون 8 زیر سایه پرچمدار اپل

کمتر از یک هفته از فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس گذشته و هنوز میزان فروش این مدل از تلفن‌های هوشمند اپل تحت تأثیر تب‌وتاب‌ آ‌یفون 10 (iPhone X) قرار دارد. با اپل مگ همراه باشید.

داده‌های آماری به‌دست‌ آمده در چند روز اخیر نشان می‌دهد که میزان استقبال مردم از آ‌‌یفون 8، پس از گذشت بیش از سه روز از شروع فروش و عرضه رسمی، به نسبت نسل قبلی بسیار پایین‌تر بوده است. بر اساس تخمین‌ها، میزان فروش در اولین روزهای تعطیلات آخر هفته، رقم عجیب 0.7 درصد را برای آیفون نشان می‌دهد. این مقدار، پایین‌ترین میزان فروش آیفون از زمان عرضه و فروش iPhone 5S در سال 2013 تاکنون بوده است.

وب‌سایت Localytics ادعا می‌کند که آیفو‌ن 8 پلاس در چند روز گذشته با ثبت 0.4 درصدی میزان فروش، به پرفروش‌ترین آ‌یفون پلاس تبدیل‌ شده است. گر چه ادعای این وب‌سایت ممکن است آمار دقیق فروش آیفون‌ها را نشان ندهد اما با این‌ حال تقریباً می‌توان مطمئن بود که میزان فروش آیفون 8 و آیفون 8 پلاس به نسبت سال‌های گذشته بسیار پایین‌تر بوده است.

آیفون 10 رکورد شکنی خواهد کرد

همان‌طور که پیش‌ از این نیز گفته‌ شده، به نظر می‌رسد که اپل، تمام توان خود را برای عرضه و تولید انبوه آ‌یفون 10 (iPhone X) به کار گرفته و همین مسئله باعث شده تا میزان فروش آ‌یفون 8 و 8 پلاس تحت تأثیر تلفن هوشمند پرچمدار اپل قرار بگیرد.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که اپل همچنان شانس بالایی برای رکوردشکنی فروش آ‌یفون در سال 2017 دارد. بر همین اساس بسیاری از طرفداران آیفون، خود را برای عرضه و فروش آیفون 10 در ماه آینده آماده کرده‌اند که این مسئله به‌تنهایی می‌تواند رکورد فروش آیفون را به‌طور کاملاً تاریخی جابجا کند.

پیش‌ از این نیز بسیاری از تحلیلگران ادعا کرده بودند که قیمت 999 دلاری آ‌یفون 10 ممکن است بر روی میزان فروش آن تأثیر منفی بگذارد، اما کاهش بی‌سابقه فروش آ‌یفون 8 و آ‌یفون 8 پلاس در این روزها، سایه سنگین آ‌یفون 10 روی  فروش آ‌یفون 8 را نشان می‌دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.