آیفون 7 پرفروش‌ترین گوشی‌ هوشمند در جهان شد

به گزارش Strategy Analytics، آیفون 7 و 7 Plus در سه‌ ماهه دوم سال مالی 2017 گوی سبقت را از پرچمداران جدید سامسونگ، Galexy S8 و Galexy S8 Plus ربودند و جای پای خود را به‌عنوان پر متقاضی‌ترین گوشی هوشمند جهان در این دوره زمانی محکم کردند.

در سه‌ ماهه دوم سال مالی 2017، یعنی حدفاصل آوریل تا ژوئن (فروردین‌ماه تا خردادماه سال 97)، اپل حدود 16.9 میلیون آیفون 7 و 15.1 میلیون آیفون 7 Plus در سراسر جهان فروخت.

Juha Winter آنالیزور ارشد Strategy Analytics دیزاین خاص آیفون 7، پشتیبانی گسترده آن از اپلیکیشن‌های مختلف و حضور گسترده آن در فروشگاه‌های سراسر دنیا را علت اصلی موفقیت این مدل در سراسر جهان در این دوره معرفی کرد.

بر اساس تخمین Strategy Analytics، سامسونگ در این دوره درمجموع به ترتیب 10.2 میلیون گلکسی اس 8 و 9 میلیون گلکسی اس 8 پلاس به بازار کل جهان روانه کرده است که صد البته با تعداد کل فروش آیفون 7 و 7 پلاس تفاوت زیادی دارد.

اپل در دوره گذشته در مجموع 41 میلیون آیفون فروخت اما ریز تعداد فروش مدل‌های مختلف خود را به‌طور جداگانه اعلام نکرد. با این‌ حال تیم کوک اعلام کرد که آیفون 7 پرفروش‌ترین آیفون اپل در دوره سه‌ ماهه گذشته بوده است. تیم کوک درباره میزان فروش آیفون 7 در دوره گذشته گفت نتایج فروش آیفون در این دوره واقعاً تأثیرگذار و عالی بود. فروش آیفون 7 در مقایسه با 6S Plus در دوره ژوئن سال گذشته واقعاً غیرقابل مقایسه بود.

تیم کوک همچنین گفت اکنون با گذشت یک دهه از معرفی گوشی‌های آیفون، اپل درمجموع ظرف این 10 سال 1.2 میلیارد آیفون در کل جهان فروخته است.

البته باید گفت سیستم‌عامل اندروید هنوز هم پرطرفدارترین سیستم‌عامل در جهان به شمار می‌رود و کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. بر اساس آمارهای موجود، در سه‌ ماهه دوم امسال 67 درصد آمریکا را  سیستم‌عامل اندروید تصاحب کرده است.

بر اساس منابع تحقیقاتی امسال در حالی آیفون 7 پر متقاضی‌ترین گوشی این دوره معرفی شد که سال گذشته آیفون 6s این جایگاه را تصاحب کرده بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.