قابلیت های پنهان سیستم عامل iOS 11

قابلیت های iOS 11 آنقدر زیاد است که زمان اختصاص داده شده در اولین روز کنفرانس توسعه دهندگان اپل، کفاف معرفی همه آنها را نداد. مجموعه سخنرانی های مدیران اپل در اولین روز کنفرانس WWDC 2017 بیش از 2 ساعت بود که بیشتر زمان آن به قابلیت های iOS 11 اختصاص داشت. اما در این میان بسیاری از قابلیت های مهم iOS 11 در این دو ساعت توضیح داده نشد، چرا که توانایی های این نسخه از سیستم عامل دستگاه های همراه اپل بیش از این زمان نیاز داشت. در ادامه قصد داریم تا 4 قابلیت مهمی که در iOS 11 وجود دارد اما Craig Federighi در WWDC 2017 به آنها نپرداخت را معرفی کنیم. با اپل مگ همراه باشید.

قابلیت تایپ Siri

دستیار هوشمند اپل تقریبا قابلیت انجام همه کاری را دارد. اما در این میان یکی از مهم ترین کار هایی که دیروز به آن اشاره نشد، قابلیت تایپ از طریق Siri است. از این پس کاربران می توانند با استفاده از دستیار هوشمند، متن های خود را خوانده و Siri آنها را برای کاربران تایپ می کند.

پشتیبانی هر چه بهتر از QR Code

تا پیش از این اپل به صورت رسمی از اپلیکیشن های خواننده QR Code پشتیبانی نکرده بود. اما حالا اپلیکیشن Camera به صورت رسمی مجهز به قابلیت اسکن QR Code شده است و کاربران iOS 11 بدون نصب هیچ برنامه سوم شخصی می توانند کدهای QR  مختلف را اسکن کنند.

قابلیت One-handed

زمانی استیو جابز ادعا کرده بود که اپل هرگز تلفن هوشمند بزرگ تر از 4 اینچ تولید نخواهد کرد، چرا که گوشی با سایز 4 اینچ بهترین حالت برای کنترل به صورت یک دست را دارد. اما این قاعده با شروع ریاست تیم کوک تغییر پیدا کرد و iPhone 6 با سایز بزرگتری تولید شد. در این میان نیاز به سیستم One-handed برای تلفن های هوشمند اپل بسیار ضروری به نظر می رسید.

در iOS 8 اپل اجازه ارائه کیبورد های مجازی را به توسعه دهندگان داده بود که منجر به ارائه کیبورد هایی با قابلیت One-handed شد. اما حالا اپل با معرفی iOS 11 اقدام به ارائه قابلیت One-handed به صورت پیش فرض برای iPhone کرده است و از این پس کاربران می توانند از کیبورد رسمی اپل به صورت One-handed استفاده کنند.

Screen recording

با استفاده از Screen recording از این پس می توان از صفحه نمایش iPhone فیلم برداری کرد. به نظر می رسد اپل این قابلیت را برای رقابت هرچه بیشتر با بعضی از گلکسی های سامسونگ ارائه کرده باشد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.