هر آنچه که باید از iOS 11 انتظار داشت

کمتر از 10روز به برگزاری کنفرانس سالانه اپل باقی مانده و بدون شک اولین روز WWDC امسال به iOS 11 اختصاص خواهد داشت.

از طرفی انتظار می رود که نسخه جدید سیستم عامل دستگاه های همراه اپل، از نظر رابط کاربری و سیستم امنیتی، طراحی مجدد و بهینه شود که علاوه بر بازدهی بیشتر برای دستگاه های قدیمی، از قابلیت های جدید دستگاه های معرفی شده در همین کنفرانس نیز پشتیبانی کند.

در ادامه قصد داریم تا چند مورد از مهم ترین تغییراتی که از iOS 11 انتظار می رود را بررسی کنیم. با اپل مگ همراه باشید.

  1. آیکون های متحرک

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که از iOS 11 انتظار می رود، اجازه دسترسی توسعه دهندگان برای تعیین و ساخت انیمیشن آیکون اپلیکیشن هاست. این قابلیت یکی از مهمترین خواسته های کاربران و توسعه دهندگان در چند سال گذشته بوده که هنوز اپل برای آن چاره ای در نظر نگرفته است.

  1. قابلیت شخصی سازی Control Center

iOS 10 آنچنان که  اپل از آن انتظار داشت در بخش Control Center نتوانست رضایت کاربران را به خود جلب کند و بسیاری از کاربران از تقسیم آن به سه بخش متفاوت ناراضی بودند. به نظر می رسد که اپل در نسخه جدید iOS چاره ای برای بهبود Control Center اندیشیده باشد.

  1. تغییر در روند کارکرد رابط تماس

تا به امروز تمام صفحات رابط تماس، از تماس تلفنی گرفته تا FaceTime به صورت تمام صفحه نمایش داده می شدند. انتظار می رود که Apple در نسخه جدید iOS تلاش کند تا این روند را تغییر دهد و به جای اینکه تماس های ورودی به صورت تمام صفحه نشان داده شوند، به صورت دیگری در صفحه نمایش ظاهر شوند تا کاربر علاوه بر کار با تلفن هوشمند خود بتواند تماس را دریافت یا رد کند.

  1. رابط کاربری سطح صدا

از دیگر مواردی که شکایت بسیاری از کاربران را برانگیخته بود، رابط کاربری بسیار بزرگ کنترل سطح صدا در iOS 10 بود که درست در وسط صفحه نمایش ظاهر می شد و در زمان تغییر سطح صدا، دستگاه را عملا غیر قابل کار می کرد. انتظار می رود که iOS 11 تغییرات مهمی برای بهبود سیستم Multi-Tasking در زمان تغییر صدا داشته باشد.

  1. صفحه کلید

شاید برای بعضی از افراد Swipe در صفحه کلید مجازی، یک قابلیت اضافی و حتی مزاحم به نظر بیاید و شاید به همین دلیل هم باشد که اپل تاکنون تلاشی برای اضافه کردن این قابلیت در صفحه کلید پیش فرض iOS نکرده، اما با این حال هنوز بسیاری از کاربران از این قابلیت استفاده می کنند و آن را بسیار کاربردی می دانند. انتظار می رود اپل برای آن دسته از کاربران علاقه مند به Swipe چاره ای اندیشیده باشد.

  1. Dark Mode

در زمان معرفی iOS 10 شایعه شده بود که قابلیت Dark Mode در این نسخه در دسترس قرار خواهد گرفت، اما متاسفانه iOS 10 هرگز این قابلیت را به خود ندید. هنوز هم کاربران بسیاری در دنیا منتظر فعال شدن این قابلیت در iPhone خود هستند و انتظار دارند که این قابلیت در iOS 11 فعال شود.

  1. Siri بر پایه متن

رقیب اصلی Siri یعنی Google Assistant در حال حاضر به دو صورت متنی و صوتی در دسترس است. این درحالی است که دستیار هوشمند اپل هنوز مجهز به قابلیت دستور متنی نشده و تنها از سیستم دستوری صوتی استفاده می کند. پیش از این نیز طی یک نظر سنجی مشخص شده بود که بسیاری از کاربران علاقه ای به استفاده از دستیار های صوتی در مکان های عمومی ندارند و در صورت ارائه این دستیار های هوشمند به صورت متنی، از این قابلیت در مکان های عمومی نیز استفاده خواهند کرد. انتظار می رود اپل در iOS 11 قابلیت دستور متنی برای Siri را در دسترس کاربران قرار دهد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.