روند راه اندازی iOS 11 بسیار آسان خواهد بود

iOS 11 در پاییز امسال به صورت عمومی عرضه خواهد شد و در حال حاضر تنها نسخه بتای این سیستم عامل در دست توسعه دهندگان قرار گرفته است. به همین دلیل هر از گاهی تعدادی از قابلیت ها و تغییرات جدیدی که iOS 11 به نسبت نسخه قبلی به خود دیده فاش می شوند.

در این میان اخیرا فاش شده که راه اندازی و نصب iOS 11 بسیار آسان خواهد بود. اپل در توسعه این نسخه، از قابلیتی جدید به نام Automatic Setup استفاده کرده است که روند راه اندازی و استفاده از دستگاه مبتنی بر iOS 11 را بسیار سریع می کند. این قابلیت به گونه ای عمل می کند که کاربران در مدت کوتاهی پس از بازگشایی محصول جدید از جعبه می توانند با دستگاه هوشمند خود کار کنند. این قابلیت تنها با دریافت Apple ID و اطلاعات شبکه Wi-Fi می تواند تنظیمات، پسورد های زنجیره ای ذخیره شده در iCloud و دیگر تغییرات اعمال شده در iPhone یا iPad قبلی را به دستگاه جدید بیاورد.

در iOS 11 همچنین روند انتقال تنظیمات شخصی سازی شده کاربران بسیار آسان شده است. در صورتی که دو دستگاه مبتنی بر iOS 11 داشته باشید، می توانید با نزدیک کردن این دو دستگاه در کنار یکدیگر، تنظیمات را بین دستگاه ها هماهنگ کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت باید به یک Apple ID متصل شده باشند.

جفت سازی دو دستگاه از طریق اسکن تصویری شبیه به QRcode انجام می گیرد که با اسکن کردن تصویر دستگاه جدید توسط دوربین دستگاه قدیمی، تنظیمات با هم تطابق پیدا می کند. این روش نیاز به وارد کردن پسورد در دستگاه جدید دارد. سرعت انتقال و اعمال خودکار این تنظیمات بسیار سریع بوده و حتی به راحتی می توان Touch ID تعریف شده در دستگاه ها را با هم هماهنگ کرد.

iOS 11 دو هفته پیش در کنفرانس WWDC 2017 معرفی شد و قرار است پاییز امسال به صورت عمومی عرضه شود. در حال حاضر نسخه بتای آن برای توسعه دهندگان موجود است اما دسترسی آن برای کاربران معمولی محدود شده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.