کنترل بیشتر کاربران iOS 11 بر سیستم مکان‌یابی

iOS 11 از این‌ پس به کاربران این امکان را می‌دهد تا کنترل بیشتر و سخت‌گیرانه‌تری بر روی دسترسی اپلیکیشن ها به سیستم مکان‌یابی داشته باشند.

اپل با معرفی قابلیت کنترل دسترسی اپلیکیشن ها در سیستم مکان‌یاب iOS 10، شروع به ایمن ساختن هر چه بیشتر حریم خصوصی کاربران کرد و حالا در iOS 11 مدیریت بیشتری از آن را به کاربران ارائه داده است.

در iOS 10 اپلیکیشن ها در حالت استفاده، برای دسترسی به سیستم موقعیت‌یاب باید از کاربر اجازه دریافت می‌کردند و تنظیم حالت استفاده در اپلیکیشن ها را توسعه‌دهنده تعیین می‌کرد. این در حالی است که در iOS 11 کاربران باید همواره به سؤال امنیتی دسترسی به سیستم موقعیت‌یاب اپلیکیشن ها پاسخ بدهند؛ مگر اینکه یکی از گزینه‌های always یا never را انتخاب کنند.

به نظر می‌رسد که اپل برای ارائه امنیت هرچه بیشتر کاربران در برابر سرویس‌هایی که کاملاً با موقعیت کاربر سروکار دارند این کار را انجام داده است. iOS 11 به اپلیکیشن اجازه دسترسی به موقعیت مکانی iPhone در حالت background را نمی‌دهد و باید اپلیکیشن به‌صورت آگاهانه توسط کاربر بازشده و دسترسی لازم به آن داده‌شده باشد.

سرویس‌های تاکسی یاب اینترنتی مانند Uber، اپلیکیشن های مسیریاب مانند Waze و شبکه‌های اجتماعی از دسته برنامه‌هایی هستند که بیش از همه با سیستم موقعیت‌یاب iPhone سروکار دارند و حالا این سرویس‌ها باید از فیلترهای امنیتی بیشتری برای ادامه حیات در iOS 11 رد شوند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.