تغییر آیکون App Store در iOS 11

اپل آخرین نسخه آزمایشی iOS 11 را دوشنبه منتشر کرد. این نسخه حاوی چند تغییر گرافیکی کوچک است که با وجود جزئی بودن، حال و هوا و فضای جدیدی به ساختار کلی سیستم‌عامل iOS 11 داده است.

یکی از این تغییرات کوچک ولی جالب‌ توجه تغییر آیکون Maps است. در آیکون جدید خیابان منتهی به اپل پارک گنجانده شده است.

iOS 11

در تصویر بالا آیکون قبلی و جدید Maps را می‌بینید. در تصویر جدید مسیر منتهی به خیابانی که اپل پارک قرار گرفته به‌علاوه بخشی از فضای دایره شکل محوطه اپل پارک در گوشه سمت راست‌ بالا به‌عنوان آیکون جدید اپلیکیشن Maps انتخاب شده است.

با وجودی که اپل مدام با انتشار نسخه‌های جدید iOS، نرم‌افزار خود را به‌روز می‌کند ولی کمتر اتفاق می‌افتد که به شکل و ظاهر آیکون‌های اولیه اپلیکیشن‌های خود دست ببرد. با این‌ حال در این نسخه اپلیکیشن Maps با آیکونی متفاوت از تصویر قدیمی و اولیه خود ظاهر می‌شود. در این‌ بین آیکون App Store هم از این تغییرات بی‌بهره نمانده است.  از زمان انتشار برنامه App Store در سال 2008 تا به‌ حال، این اولین باری است که اپل، آیکون اپ استور را تغییر می‌دهد.

Apple در آیکون جدید اپ استور به‌جای مداد و قلم و خط کش سه خط ساده را که روی‌هم افتاده‌اند، جایگزین کرده است. از 9 سال پیش تا به‌ حال این اولین باری است که اپ استور با شکلی متفاوت ظاهر می‌شود.

و اما آیکون ساعت. در این نسخه‌، آیکون ساعت iOS هم تغییر کرده است اما تغییرات آن کاملاً جزئی است و اپل در این مورد تنها به ضخیم کردن اعداد بسنده کرده است.

تغییرات آیکون‌ها فقط بخش کوچکی از تغییرات جامع iOS 11 است. iOS 11 در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان معرفی شد و قرار است هم‌زمان با رونمایی از iPhone های جدید اپل، به بازار معرفی شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.