iOS 11 و یکپارچه سازی محیط کاربری iPad با Mac

اپل در جریان WWDC 2017 علاوه بر معرفی iOS 11 مدل جدید iPad Pro با صفحه نمایش 10.5 اینچی را نیز معرفی کرد، اما این سیستم عامل تا پاییز امسال در دسترس عموم نخواهد بود. با اینکه تغییرات اعمال شده در iOS 11 هنوز از نزدیک قابل رئویت نیستند اما طبق شواهد می توان دریافت که اپل تلاش بسیاری برای یکپارچه سازی محیط iOS 11 با Mac کرده است. اپل همواره به دنبال یکپارچه سازی محیط کاربری محصولات خود بوده تا کاربران را به اکوسیستم مخصوص اپل عادت دهد.

بر همین اساس، اپل با معرفی Dock جدید اپلیکیشن های در iPad جدید، رابط کاربری iOS را بیش تر از گذشته شبیه به macOS کرده است. این داک اپلیکیشن ها دقیقا به همان صورتی که در Mac تاکنون شاهد آن بوده ایم طراحی شده و می تواند تمام اپلیکیشن های مورد نظر کاربر را در خود جای دهد. داک به راحتی با یک اشاره کوچک و Swip کرد به سمت بالا نمایان خواهد شد و این دقیقا همان چیزی است که تا پیش از این در Mac شاهد آن بودیم.

علاوه بر داک، قابلیت Split Screen در iPad Pro باعث می شود تا محیط کاربری iOS 11 بیش از گذشته شبیه Mac شود و تنها تفاوت میان این دو سیستم عامل، وجود صفحه لمسی در iOS و وجود Cursor ماوس در macOS باشد.

همچنین قابلیت جدید Drag and Drop در iOS باعث می شود تا دارندگان iPad Pro دقیقا حسی مشابه کار با Mac را تجربه کنند. این قابلیت می تواند برای باز کردن یک فایل در اپلیکیشنی مخصوص به کمک کاربران بیاید. همچنین انتخاب همزمان و اعمال یک تغییر به صورت گرافیکی در iOS 11 ممکن شده است و می توان به طور هم زمان چند فایل را با یک اپلیکیشن باز کرد یا در یک فضای ابری مانند Dropbox ذخیره کرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.