۸ قابلیت پنهان آی او اس ۱۱

در مورد قابلیت‌های اصلی و مهم آی او اس 11 به‌تفصیل صحبت شده. اما آنچه شاید تا پیش از معرفی نسخه عمومی و نهایی آن جالب باشد، قابلیت‌های پنهان  این سیستم‌ عامل است. اولین نسخه بتای عمومی آی او اس 11هم‌ اکنون در دسترس کاربران قرارگرفته است و می‌توانید آن را به‌صورت رسمی از روش‌های قانونی دانلود و نصب کنید. اما اگر می‌خواهید تا انتشار نسخه نهایی آن صبر کنید، ادامه این مطلب را دنبال کنید، چراکه قصد داریم قابلیت‌های پنهان iOS 11 را به شما معرفی کنیم. با اپل مگ همراه باشید.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • حالت اسکرین شات جدید

گرفتن اسکرین شات در iOS 11 همانند گذشته با فشار دادن دکمه Home و Power/Sleep انجام می‌شود. اما آنچه در این فرایند تغییر کرده، پنجره‌ای جدید در قسمت سمت چپ است که به شما امکان ویرایش و تغییر اسکرین شات گرفته‌ شده را می‌دهد.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • ضبط تصویر نمایش داده‌ شده

قابلیت ضبط تصویر به نمایش درآمده یا همان Screen Recording از قابلیت‌های جالب آی او اس 11 است. از این‌ پس می‌توانید بدون نصب هیچ‌گونه اپلیکیشن اضافی، از صفحه‌ نمایشتان تصویربرداری کنید. برای این کار کافیست به Control Center جدید آی او اس 11 رفته و این قابلیت را فعال کنید. البته برای ضبط ویدئو محدودیت زمانی دارید و پیش از انجام این کار باید قابلیت Screen Recording را در بخش تنظیمات فعال کنید.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • App Switcher جدید

این قابلیت فقط در iPad موجود است. کاربران iPad با استفاده از iOS 11 می‌توانند با دو بار فشار دادن دکمه Home دید بهتر و کامل‌تری روی اپلیکیشن های بازشده داشته باشند.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • Drag And Drop

قابلیت Drag And Drop به‌طور کامل معرفی‌ شده است. این قابلیت برای iPad موجود است و کاربران از این‌ پس می‌توانند موارد مختلف را بین اپلیکیشن های مختلف Drag And Drop کنند

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • تصاویر زنده جدید

قابلیت‌های جدیدی به Live Photo اضافه‌ شده است. در آی او اس 11 می‌توان در تصاویر زنده لوپ ایجاد کرد و افکت‌های مختلفی بر روی آن اعمال کرد.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • افکت جدید پیام رسان

Echo و Spotlight از افکت‌های جدید اپلیکیشن پیام‌رسان اپل هستند که در آی او اس 11موجود شده‌اند. Echo می‌تواند یک پیام را به‌صورت تصویری در اطراف صفحه به‌صورت مکرر نمایش دهد.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • قابلیت SOS

با پنج بار فشار دادن سریع دکمه Sleep/Power صفحه درخواست خدمات اضطراری به شما نمایش داده خواهد شد. می‌توانید از طریق اپلیکیشن Health شماره‌های اضطراری کشور را تعیین کنید.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • تشخیص دست خط

این قابلیت نیز مانند Drag And Drop تنها در iPad موجود است و می‌توانید در Notes با نوشتن یک عبارت آن را به‌صورت تایپ‌ شده در دست داشته باشید.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • استفاده از کیبورد با یک دست

این قابلیت بسیار کارآمد خواهد بود. به‌ویژه برای دارندگان iPhone Plus چراکه در بعضی مواقع استفاده و تایپ با یک دست در iPhone  دشوار خواهد بود. کافیست در کیبورد مجازی روی دکمه Emoji چند ثانیه فشار دهید تا کیبورد به حالت استفاده یک دست برود.

8 قابلیت پنهان آی او اس 11

  • مدیریت بهتر بر روی اعلان‌های اپلیکیشن ها

شما می‌توانید در بخش تنظیمات هر اپلیکیشن قابلیت Persistent Notification را فعال کنید. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا اعلان‌های اپلیکیشن موردعلاقه‌تان در بخش بالایی صفحه‌نمایش نشان داده شود

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.