قابلیت جدید iOS 11 برای بهبود فضای ذخیره سازی

iOS 11 می تواند اپلیکیشن های کم تر استفاده شده را تشخیص دهد و در زمان کمبود فضای ذخیره سازی، آنها را به صورت خودکار پاک کند.

آزاد سازی فضای ذخیره سازی یکی از مشکلات همیشگی iPhone بوده، بخصوص زمانی که فضای ذخیره سازی آن 16 گیگابایت بیشتر نباشد. اما حالا به لطف قابلیت جدید iOS 11 مدیریت حجم در iPhone بهتر از قبل شده است. iOS 11 با استفاده از قابلیت Offload Unused Apps می تواند اپلیکیشن های کم تر استفاده شده را تشخیص دهد و در زمان کمبود فضای ذخیره سازی، آنها را به صورت خودکار پاک کند. اما جالب اینجاست که قابلیت بهبود فضای ذخیره سازی در iOS 11‌‌ فقط  اپلیکیشن های کمتر استفاده شده را پاک می کند و به هیچ وجه اطلاعات و داده های تغییر یافته توسط کاربر ها را تغییر نمی دهد.

آیکون اپلیکیشن های پاک شده در iOS 11 به رنگ خاکستری در می آیند و تنها با یک ضربه دوباره دانلود و نصب می شوند و با اطلاعات تغییر یافته توسط کاربر دوباره آماده به کار می شوند. این قابلیت از طریق Settings > General > iPhone Storage در iOS 11 قابل دسترسی است و در صورت فعال بودن می تواند به صورت خودکار اپلیکیشن های کم تر استفاده شده را پاک کند. اما در عین حال می توان برای اپلیکیشن های خاص نیز محدودیت هایی را اعمال کرد.

علاوه بر پاک کردن اپلیکیشن ها، قابلیت auto delete old conversations نیز برای اپلیکیشن Messages وجود دارد. با فعال کردن این قابلیت iOS 11 به طور خودکار پیام هایی که بیش از یک سال در حافظه ذخیره شده اند را پاک می کند تا فضای ذخیره سازی بیشتری آزاد شود.

نسخه بتا مخصوص توسعه دهندگان iOS 11 هم اکنون در دسترس قرار گرفته و نسخه عمومی آن در پاییز 2017 قابل نصب خواهد بود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.