اپلیکیشن Files در سیستم عامل iOS 11 چه می کند؟

در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان، اپل از iOS 11 با تغییرات بسیار زیاد رونمایی کرد. یکی از مهم ترین تغییراتی که در iOS 11 اعمال شده، قابلیت مدیریت فایل ها توسط کاربران است.

تا پیش از این مدیریت فایل یکی از بزرگ ترین محدودیت های iOS بود، اما حالا اپل با معرفی اپلیکیشن Files به صورت رسمی از این قابلیت پشتیبانی کرده است.

اپلیکیشن Files در حال حاضر در App Store موجود است و آیکون آن دقیقا شبیه به یک فولدر macOS طراحی شده، اما از آنجایی که استفاده از این اپلیکیشن مستلزم نصب iOS 11 است و هنوز این نسخه به صورت عمومی عرضه نشده، استفاده از این اپلیکیشن برای کاربران ممکن نیست.

این اپلیکیشن قادر به مدیریت فایل های درون حافظه داخلی و فضاهای ابری مختلف است.

اپل از زمان معرفی اولین iPhone با سیستم عامل iOS در سال 2007 تاکنون چنین قابلیتی را برای این سیستم عامل در نظر نگرفته بود و بسیاری از سرویس های ارائه دهنده فضای ابری نظیر Dropbox مجبور به توسعه اپلیکیشن سوم شخص برای سرویس خود بوده اند. اما اپل حالا با معرفی Files در WWDC 2017 به کاربران اجازه می دهد تا به محیطی یکپارچه برای مدیریت فایل های خود دسترسی داشته باشند. هنوز معلوم نیست که اپل اجازه دسترسی به فایل های سیستمی از طریق اپلیکیشن Files را می دهد یا خیر، اما انتظار می رود این قابلیت برای کاربران حرفه ای در دسترس قرار گیرد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.