اینتل به جمع شاکیان کوالکام پیوست

شرکت اینتل پس از حمایت قانونی از Apple در دعوای بین اپل و کوالکام، حالا شکایتی علیه کوالکام در کمیسسون تجارت بین المللی (ITC) مطرح  و در آن ادعا کرده که قیمت پتنت‌های کوالکام بیش از حد معمول بالا است. اینتل در این شکایت، کوالکام را به سوء استفاده از موقعیت خود در صنعت فناوری و ارتباطات متهم کرده است.

شرکت اینتل در این شکایت از خود به عنوان «تنها رقیب باقیمانده کوالکام» در بازار تراشه موبایل نام برده و گفته تنها دلیلی که کوالکام را به دعوای حقوقی با اپل واداشته فرار از میدان رقابت است.

اینتل در متن شکایت خود اضافه کرده که «کوالکام این دعوا را به این خاطر مطرح نکرده است که از نقض حق امتیاز شرکت خود توسط اپل جلوگیری کند، بلکه هدف کوالکام این بوده که خطر رقابت قانونی با تنها رقیب باقیمانده خود در بازار را دفع کند.»

اینتل همچنین در ادامه مدعی شده که اقدامات کوالکام انحصارطلبانه و خلاف مقررات رقابت است.

کوالکام قبلاً به اپل پیشنهاد کرده بود که حاضر است پتنت‌های خود را به قیمت کمتری به اپل بفروشد و اپل در مقابل باید به طور انحصاری تنها از تراشه‌های کوالکام در محصولات خود استفاده کند. اینتل در شکایت خود این پیشنهاد را خلاف شئونات رقابت خوانده و اظهار داشته که کوالکام با انجام چنین اقداماتی تلاش می کند که رقبایی مانند اینتل را از میدان رقابت برای به دست آوردن مشتری‌های بزرگی مثل اپل بیرون کند.

اینتل در آخرین بند شکایت خود علیه کوالکام، این شرکت را به عدم فروش مجوز پتنت‌های دارای استاندارد خود به رقبا متهم کرد و این حرکت را ناعادلانه برشمرد.

همچنین اوایل این هفته شرکت‌هایی مانند سامسونگ، گوگل و آمازون نیز به طور رسمی حمایت خود از Apple را در جریان دعوای اپل و کوالکام اعلام کردند. ITC از ماه آینده بررسی تفصیلی این ادعاها را شروع خواهد کرد و دادگاه آن نیز احتمالا در سال میلادی بعد تشکیل می‌شود.

اگرچه اپل و کوالکام هر دو نسبت به حل و فصل اختلافات خود در خارج از دادگاه ابراز تمایل کرده‌اند، اما هنوز نتیجه مذاکرات آنها مشخص نیست.

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.