اینتل از از پردازنده‌های Core i9 رونمایی کرد

روز اول کنفرانس Computex امسال با اتفاقی تاثیر گذار همراه بود. شرکت Intel امروز در این کنفرانس از سری جدید پردازنده های دسکتاپ خود رونمایی کرد.

این سری شامل پردازنده های جدید و رده بالای دسکتاپ اینتل با نام سری X است که شامل مدل های Core i5 و Core i7 و مدل جدید Core i9 می شود.

این سری از پردازنده ها با هدف اجرای سنگین ترین پردازش ها در برنامه های فوق حرفه ای تولید شده که البته باب میل گیمرها برای اجرای بازی های کامپیوتری نیز هست.

محدوده این سری جدید از پردازنده ها از Core i5-7640X با 4 هسته و قیمت 242 دلار شروع شده و قدرتمند ترین مدل این سری، با نام Core i9 Extreme Edition, i9-7980XE شناخته می شود که دارای 18 هسته و با قدرت پشتیبانی 36 ترد است و به قیمت 1999 دلار عرضه می شود. البته مدل جدید Core i9 دارای نسخه های میان رده 12 هسته ای 24 ترد به قیمت 999 دلار، و 16 هسته ای با 32 ترد به قیمت 1699 دلار نیز هست. همچنین مدل Core i7 این سری در دو مدل 4 هسته ای و 8 ترد به قیمت 339 دلار و 10 هسته ای و 20 ترد با قیمت 599 دلار تولید شده اند.  براساس گفته اینتل، این سری از پردازنده ها اولین پردازنده های ترافلاپی برای کامپیوتر ها محسوب می شود.

این پردازنده ها توانایی رندر سریع تصاویر و کد گذاری فایل های صوتی و ویدیویی را دارند. همچنین با توان سری X، امکان اتصال همزمان 4 کارت گرافیکِ مجزا فراهم شده است و این به معنای آن است که گیمرها می توانند بر روی چندین نمایشگر، حداکثر کیفیت 12K تصاویر را در سنگین ترین بازی ها به اجرا در آورد.

تمام این سری پردازنده ها از طریق مادربرد های جدید X299 اینتل پشتیبانی می شوند و مجهز به فناوری Turbo Boost Max 3.0 هستند. طبق ادعای اینتل این سری جدید از پردازنده ها 10 درصد در بازدهی multithread و 15 درصد در single thread سریع تر هستند.

با توجه به اینکه تا پیش از این شرکت اینتل قول معرفی سری جدید تر و سریع تر پردازنده های خود را داده بود، این سری جدید جزو نسل های پنجم و ششم پردازنده های اینتل به حساب می آیند و اینتل تنها به توضیحاتی مختصر در مورد نسل هشتم پردازنده های خود بسنده کرد. طبق شایعات نسل هشتم پردازنده های اینتل با نام Coffee Lake شناخته خواهند شد.

تا پایان 2018 ممکن است شاهد استفاده پردازنده های نسل هشتم اینتل در طراحی MacBook و iMac باشیم.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.