نسخه جدید اینستاگرام و تغییرات بحث‌انگیز در پخش ویدئو

اینستاگرام در آپدیت‌های اخیرش تغییرات کوچک اما قابل‌ توجهی کرده است. این تغییرات بیشتر بر روی پخش خودکار ویدئوها متمرکز می‌شود. با اپل مگ همراه باشید.

تا پیش‌ از این همیشه اپلیکیشن اینستاگرام در تمامی پلتفرم‌ها با قابلیت autoplay ویدئوها همراه بوده و با اسکرول کردن فیدها، ویدئوها پخش می‌شدند. این در حالی است که همیشه صدای ویدئوها خاموش بود، مگر اینکه بر روی آن ضربه زده می‌شد.

اما حالا اینستاگرام روند پخش صدا در ویدئوها را تغییر داده است. در آپدیت جدید اگر بر روی ویدئوها برای پخش صدا ضربه بزنید، تمامی ویدئوهای موجود در فید با صدا پخش خواهند شد. این موقعیت تنها زمانی تغییر خواهند کرد که اپلیکیشن را ببندید و دوباره آن را بازکنید.

اینستاگرام ادعا می‌کند که این کار را برای کاهش زحمت ضربه زدن‌های متمادی بر روی ویدئوها انجام داده است. اما در این میان یک نکته اساسی وجود دارد؛ آن‌ هم اینکه اگر بخواهید صدای فقط یکی از ویدئوها را بشنوید، ویدئوهای دیگر نیز با صدا پخش خواهند شد.

این قابلیت تنها چند روز است که در آپدیت جدید اینستاگرام ظاهر شده است، اما با این‌ حال منابع آگاه اینستاگرام روز گذشته و در مصاحبه‌ای با TechCrunch این مطلب را تائید کرده‌اند.

این مساله می‌تواند به‌راحتی نقش اساسی که ا‌ینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی دارد را به خطر بیاندازد. پخش اجباری صدا در کنار ویدئوها ممکن است باعث شود تا کاربران این شبکه اجتماعی کمتر به سمت چک کردن فید اینستاگرام بروند. اینستاگرام با اجبار پخش صدا باعث می‌شود تا رفتار کاربران از چک کردن فیدها به بخش‌های دیگر این شبکه اجتماعی کشانده شود.

اگر خوش‌بینانه به این مساله فکر کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که احتمالاً ا‌ینستاگرام به دنبال رفتارهای ترکیبی کاربران است. ا‌ینستاگرام احتمالاً می‌خواهد کاربران بخش‌های دیگر شبکه اجتماعی‌اش را بیش‌ از فید صفحه اول پررنگ کند.

ا‌ینستاگرام چند سالی است که زیر پرچم فیس‌بوک و سیاست‌های این شرکت فعالیت می‌کند. فیس‌بوک مدت‌هاست که با اعمال تغییراتی اجباری، سعی می‌کند تا رفتار کاربران را به سمت آنچه این شرکت می‌خواهد جلب کند. با وجود اینکه قابلیت تنظیمات حریم خصوصی در فیس‌بوک و ا‌ینستاگرام هنوز وجود دارد، اما زاکربرگ و تیمش یا دشوار کردن اعمال این تنظیمات سعی در حذف هر چه بیشتر حریم خصوصی دارند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.