سرقت میلیون دلاری زوج آمریکایی از فروشگاه اینترنتی آمازون

اخیراً یک زوج آمریکایی به جرم سرقت لوازم الکترونیکی به ارزش 1.2 میلیون دلار (بیش از 4 میلیارد و شش‌صد هزار تومان) از فروشگاه اینترنتی آمازون در یک دادگاه فدرال مجرم شناخته‌ شده‌اند. با اپل مگ همراه باشید.

بر اساس گزارش Star Press، ارین فینان 38 ساله و لیا فینان 37 ساله با سو استفاده از سیاست تعویض محصولات الکترونیکی خریداری ‌شده اقدام به سرقت محصولات مختلف از آمازون کرده‌اند. این افراد تحت هویت‌های جعلی، سفارش‌های اینترنتی مختلف از محصولات الکترونیکی را ثبت می‌کردند که در میان آن‌ها دوربین‌های GoPro و ساعت‌های هوشمند سامسونگ نیز به چشم می‌خورد.

این تبهکاران پس از دریافت خرید، اعلام خرابی یا عدم دریافت محصول را می‌کردند. فروشگاه اینترنتی آمازون نیز بر اساس سیاست خود درخواست تحویل محصول برای تعویض آن را می‌کرد. اما این افراد هرگز محصول دریافتی را به آمازون برگشت  نمی‌دادند؛ و در عین حال مبلغ خرید را به روش‌های کلاه‌بردارانه از آمازون دریافت می‌کردند. درنهایت این افراد پس از دریافت محصول موردنظر، آن‌ها را با قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی به فروشندگان دیگر می‌فروختند.

گفتنی است که بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی از جمله آمازون به دلیل نوع خرابی محصولات الکترونیکی، سیاستی مبنی بر تعویض لوازم الکترونیکی خراب در مدت زمانی مشخص پس از تحویل دارند.

دنیل گلوماک یکی از افرادی بود که به دلیل شراکت و خرید این محصولات از سارقین تحت پیگرد قانونی قرارگرفته است. او در بازجویی‌های خود اعلام کرده که محصولات الکترونیکی به قیمت 725 هزار دلار را از این سارقین خریداری کرده است و که 1.2 میلیون دلار از فروش این محصولات به دست آورده است.

این سارقین نهایتاً با همکاری پلیس ایالتی ایندیانا و پلیس فدرال دستگیرشده‌اند و به جرم خود اعتراف کرده‌اند. این افراد پس از محکوم شناخته شدن در یک دادگاه فدرال، موظف به پرداخت مبلغ 1.218.504 دلار به آمازون و بیست سال حبس شده‌اند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.