iMac 2017 چقدر قابل ارتقاء است؟

در طراحی و تولید محصولات اپل تلاش و دقت فراوانی می شود تا بهترین قطعات سخت افزاری با بهترین بازدهی در کنار یکدیگر چیده شوند. اما در این میان، یک مسئله مهم نیز وجود دارد؛ دستگاه های اپل معمولا به گونه ای طراحی می شوند که ارتقا و قابلیت تعویض قطعات اصلی در آنها تقریبا غیر ممکن بوده و کاربران این دستگاه ها برای ارتقا، باید دستگاه را به کلی تعویض کنند.

البته با این وجود، تا پیش از این نیز iMac های اپل قابلیت ارتقا و تعویض حافظه رم را داشتند اما امکان تعویض قطعات دیگر مانند پردازنده از سال 2012 از سری iMac حذف شده بود.

از طرفی وب سایت iFixit را بسیاری از تعمیرکاران محصولات الکترونیکی و کامپیوتری می شناسند. این وب سایت به صورت تخصصی به روند صفر تا صد باز کردن قطعات دستگاه های مختلف می پردازد تا تعمیرکاران را برای عیب یابی و تعویض قطعات راهنمایی کند. این وب سایت اخیرا اقدام به باز کردن iMac  جدید کرده که تغییرات غیر قابل انتظار آن باعث شگفتی نویسندگان iFIxit نیز شده است.

iMac 2017 چقدر قابل ارتقاء است؟

آنچه که در روند باز کردن iMac 2017 باعث شگفتی شده این است که اپل بار دیگر در ساخت iMac به استفاده از پردازنده های مرکزی ماژولار روی آورده است. این مسئله به معنی قابل تعویض بودن CPU داخلی iMac است. iMac 2017 به گونه ای طراحی شده که پردازنده مرکزی آن قابل جدا سازی از مادربُرد است و می توان آن را تعویض کرد و یا ارتقا داد.

iMac 2017 چقدر قابل ارتقاء است؟

گفتنی است که مسئله «قابل ارتقا بودن iMac 2017» لزوما به معنای تعویض آسان پردازنده نیست چرا که روند باز کردن  تمام دستگاه های اپل علاوه بر وجود ریسک بالا، کاملا تخصصی بوده و باید توسط متخصصان حرفه ای و مورد تایید اپل انجام شود. همچنین سیاست کلی اپل اجازه انجام چنین کاری را نمی دهد و این کار باعث لغو خدمات گارانتی بین المللی محصول خواهد شد.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.