iMac Pro با صفحه کلید و موس اختصاصی Space gray

کامپیوتر جدید سری دسکتاپ اپل iMac Pro همچون نیروگاه عظیمی از قدرت از دسامبر امسال با قیمت پایه 4.999 دلار در سایت اپل عرضه می شود. 

iMac Pro انواع و اقسام مشخصات درجه یک و بروز را از جمله پردازنده Xeon قابل ارتقا تا 18 هسته و کارت گرافیکی  کاملا جدید  AMD Radeon Vega در بر دارد. اما ویژگی که شاید حتی مهم تر از همه این موارد باشد حضور رنگ زیبا و دلنواز space gray در سراسر دستگاه و لوازم جانبی آن است که تاکنون اپل هرگز در دیگر سری این مجموعه استفاده نکرده بود.

متاسفانه بنابر گفته های شرکت اپل، گزینه رنگ جدید لوازم جانبی مخصوص iMac نظیر Magic Mouse، Magic Trackpad و Magic Keyboard تنها محدود به خریداران iMac Pro  خواهد بود.

با توجه به نیاز مبرم کاربران و خلا گزینه رنگ مشکی مات تا به الان، وجود محدودیت در این زمینه بد شانسی بزرگی به شمار می رود.

iMac Pro با صفحه کلید و موس اختصاصی Space gray

بنابر مواضع پیشین اپل نسبت به جنبه های مشخصی از طراحی، محدود کردن انتخاب رنگ برای ایجاد قیمت های متمایز خرید، حرکت شناخته شده ای از اپل به شمار می رود ولی از نظر بسیاری از کاربران که بی صبرانه منتظر خرید رنگ جدید لوازم جانبی مخصوص  iMac به غیر از رنگ همیشگی سفید اپل بوده اند این تصمیم غیر منصفانه  است.

اپل همچنین این خبر را تایید کرده که کاربران iMac Pro قادر به تعویض  RAM توسط خودشان نیستند که البته به اندازه خبر اول برای طرفداران این سری از محصولات تعجب برانگیز نبوده است.

iMac Pro با صفحه کلید و موس اختصاصی Space gray

شرکت در حال حاضر به کاربران این اجازه را می دهد تا به استثنای سری 21.5 اینچی ،  RAM موجود در iMac 5K 27 اینچی خود را تعویض نمایند، بنابراین می توان اینطور نتیجه گیری کرد که اپل سیاست مبادله و تعویض قطعات را در iMac Pro محدودتر از سابق کرده است. اما در این بین خبر خوب این است که شما می توانید در صورت تمایل دستگاه خود را تا 128 گیگابایت ECC RAM پیکربندی کنید که از تخریب و از دست رفتن داده های شما جلوگیری می کند. اگرچه مدل پایه به صورت پیش فرض دارای 32 گیگابایت  ECC RAM است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.