استفاده تبلیغاتی Ikea از قابلیت شارژ QI

گروه بین‌المللی لوازم منزل Ikea اخیراً از شعارهای معروف تبلیغاتی اپل برای تبلیغ لوازم منزل دارای استاندارد شارژ QI خود استفاده کرد.

اکنون پس از کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استار باکس نوبت به گروه بین‌المللی تولید لوازم منزل Ikea رسیده است که مانور تبلیغاتی لوازم خود را بر روی قابلیت شارژ گوشی‌ها به‌واسطه استاندارد بی‌سیم QI متمرکز کند.

Ikea این نوع لوازم خانه را که می‌توانند گوشی فرد را با استاندارد بی‌سیم QI شارژ کنند خیلی پیش‌تر از این در سال 2015 برای اولین بار به بازار معرفی کرد.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آیفون‌های جدید اپل ازجمله iPhone 8 ، iPhone 8 Plus و iPhone X که در رویداد دوازدهم سپتامبر معرفی شدند، پشتیبانی از شارژ بی‌سیم با استاندارد Qi است.

اکنون به نظر می‌رسد برخی از تولیدکنندگان و رستوران‌های مطرح از جمله کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس این فرصت را غنیمت شمرده‌اند که از این قابلیت به‌عنوان ابزاری برای تبلیغات خود استفاده کنند.

Ikea در تبلیغات خود از شعارهای اپل با کمی دست‌کاری ظریف و هوشمندانه برای لوازم منزل خود استفاده کرده است. مثلاً عبارت تبلیغاتی معروف اپل «this changes everything» را تغییر داده و کلمه شارژ را یا جایگزین کلمه تغییر یا change کرده است: this charges everything. یا مثلاً عبارت تبلیغاتی معروف دیگر اپل: think different را به link different تغییر داده است. در این تبلیغات هوشمندانه با همین عبارات ساده Ikea نه‌تنها قابلیت شارژ کردن لوازم منزل خود را القا می‌کند بلکه از جو تبلیغاتی محصولات تازه معرفی‌ شده اپل نیز به نفع خود استفاده می‌کند.

لوازم منزل مبتنی بر قابلیت شارژ بی‌سیم Ikea عبارت‌اند از: آباژور، چراغ رومیزی و چراغ‌خواب. ایکا همچنین یک سری پدهایی نیز برای شارژ کردن طراحی کرده است که کاربر می‌تواند آن‌ها را هرجایی که بخواهد قرار دهد.

باید اقرار کرد که ایکا زمان بسیار هوشمندانه‌ای را برای این نوع تبلیغات کرده است. این روزها خریداران محصولات جدید آیفون مطمئناً به دنبال خرید شارژر QI نیز هستند. بنابراین این موضوع می‌تواند باعث ترغیب جدی‌تر کاربران آیفون به خرید محصولات دارای شارژر QI ایکا شود.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.