اپل قیمت فضای ذخیره سازی سرویس iCloud را کاهش داد

در میان تمام قابلیت هایی که اخیرا در کنفرانس WWDC 2017 معرفی شده، شاید کاهش هزینه فضای ذخیره سازی iCloud کمی پنهان مانده باشد. با اپل مگ همراه باشید. اپل از دو روز پیش قیمت فضای ذخیره سازی 2 ترابایت iCloud را به 9.99 دلار کاهش داده است. این در حالی است که تا پیش از این قیمت استفاده ماهانه از فضای ابری 2 ترابایت iCloud معادل 19.99 دلار بود.

این کاهش قیمت باعث حذف یکی از پیشنهادهای حجم ذخیره سازی اپل شده است. تا پیش از این فضای یک ترابایت iCloud با قیمت 9.99 دلار عرضه می شد که حالا با این تغییر سیاست قیمت گذاری، گزینه 1 ترابایت حذف شده است و حالا تنها سه گزینه برای ذخیره سازی در iCloud وجود دارد:

  • 50 گیگابایت 0.99 دلار
  • 200 گیگابایت 2.99 دلار
  • 2 ترابایت 9.99 دلار

در عین حال، هنوز امکان استفاده رایگان از فضای ابری به مقدار 5 گیگابایت باقی مانده است و تمامی کاربران می توانند بدون پرداخت هزینه از آن استفاده کنند.

به نظر می رسد این تصمیم اپل برای افزایش محبوبیت هرچه بیشتر قابلیت iCloud Family Sharing باشد چرا که با استفاده از این قابلیت اعضای خانواده می توانند از یک اشتراک به صورت تقسیم بدنی شده در iOS 11 و macOS High Sierra استفاده کنند. علاوه بر اینکه پیشنهاد جدید اپل قابلیت رقابت کامل با سرویس های رقیب را دارد. چرا که سرویس هایی نظیر Google Drive و Dropbox با 9.99 دلار تنها یک ترابایت فضا در اختیار کاربران قرار می دهند و سرویس OneDrive  یک ترابایت را در ازای مبلغ 6.99 دلار عرضه می کند.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.