روش استفاده از کلیپ برد مشترک میان دستگاه‌های iOS

از معرفی سیستم عامل iOS 10 تا به حال چیزی حدود یک سال می‌گذرد، اما یکی از قابلیت‌های کاربردی این سیستم عامل که عموماً نادیده گرفته می‌شود کلیپ برد مشترک میان دستگاه‌های iOS است. برای آشنایی با روش استفاده از این قابلیت با اپل مگ همراه باشید.

کلیپ برد مشترک چیست؟

زمانی که شما متن، عکس یا لینکی را کپی می‌کنید در واقع آن را در کلیپ برد ذخیره می‌کنید و بعد در جایی دیگر می‌توانید جایگذاری کنید. اما در iOS 10 قابلیتی وجود دارد که با آن می‌توانید فایل یا متن کپی شده را در دستگاه دیگری از محصولات اپل جایگذاری کنید که این اتفاق کاربردهای بسیاری دارد. برای مثال زمانی که شما عکسی که با آیفون گرفته‌اید را می‌خواهید در وبلاگتان انتشار دهید دیگر نیازی نیست صبر کنید تا در iCLoud ذخیره شود، می‌توانید به‌راحتی روی آیفون، عکس را کپی کنید و بعد در وبلاگتان روی مک بوک جایگذاری کنید.

عملکرد این تکنولوژی کاملاً مشابه AirDrop است؛ یعنی از بلوتوث برای شناسایی دستگاه‌های نزدیک استفاده می‌کند و از طریق شبکه Wifi ارسال می‌کند. همچنین همانند AirDrop برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات لزوماً نیازی به Wifi ندارد و حتی اگر شما در جنگل باشید هم می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید.

روش استفاده از کلیپ برد مشترک میان دستگاه‌های iOS

آیا گجت شما قابلیت AirDrop را دارد؟

قبل از هرکاری باید مطمئن شوید که هر دو گجت شما iOS 10 و یا MacOS Sierra را پشتیبانی می‌کنند، هر دو دستگاه در iCloud ثبت‌ شده  و یک Apple ID مشترک داشته باشند. همچنین فعال‌سازی حالت Hansoff، Wifi و بلوتوث نیز الزامی است.

اپل برای این تکنولوژی هوشمندتر از این حرف‌ها عمل کرده؛ تنها کافی است تصویر یا متن خود را کپی کرد و سپس روی کیبورد دستگاه دیگر Ctrl+ V را بزنید تا به‌صورت خودکار در دستگاه دیگر جایگذاری شود.

اما چیزی که در کلیپ برد شما ذخیره‌ شده است تنها چند دقیقه این قابلیت را دارد و بعد از چند دقیقه کلیپ برد تنها متن یا تصویری که آخرین بار روی خود دستگاه کپی شده را جایگذاری می‌کند که احتمال دلیل این مورد منتشر نشدن اطلاعات مهم افراد است.

 

در چه مواردی می‌توانید از کلیپ برد استفاده کنید؟

بهترین کاربردهای آن برای کپی کردن پسورد، اسکرین شات، ویدئو کلیپ و لینک URL است اما یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده آن با اپلیکیشن Copied مشخص می‌شود که با آن می‌توانید چند متن یا عکس را پشت سر هم کپی کنید و بعد در جای دیگر تمام آن‌ها را جایگذاری کنید؛ روی آیفون عکس‌ها را کپی، کپی و کپی کنید و بعد روی مک paste، paste و paste کنید! این‌طوری نیازی به کپی و جایگذاری کردن تک‌تک فایل‌ها به‌صورت جداگانه نیست.

درنهایت شاید این قابلیت iOS 10 ساده به نظر برسد اما برای بسیاری از کاربران اپل کاربردی است، چراکه برای استفاده از یک لینک که در آیفون ذخیره است روی لب تاپ باید حتماً آن را به خودشان ایمیل کنند که زمان‌بر و کلافه کننده است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.