چطور از انیموجی در آیفون ۱۰ استفاده کنیم؟

هیچ راهی برای اینکه به سایرین بفهمانید آیفون ۱۰ خریده‌اید بهتر از ارسال پیام حاوی انیموجی نیست. البته که انیموجی‌ها تنها برای پز دادن نیستند، بلکه راهی برای اضافه کردن کمی ادویه به مکالمات متنی شما هستند.

انیموجی نام اپی است که در داخل اپ‌های پیام رسان اپل قابل استفاده است و شامل ۱۲ شخصیت مختلف است. نکته قابل توجه آن در استفاده از سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ است، و احساساتی که از روی صورت شما بر چهره این شخصیت‌ها می‌نشیند. شما تبدیل به ایموجی می‌شوید.

از این روش می‌توانید از انیموجی‌ها استفاده کنید.

اپ مسیج را باز کنید و روی آیکون اپ انیموجی تپ کنید

تنها جایی که قابلیت ساخت انیموجی دارد در اپ مسیج اپل است. برنامه مسیج را باز کرده و مکانی که متن را در آن وارد می‌کنید را ببینید. اگر کیبورد در حال نمایش است ، شما باید روی آیکون اپ‌ها تپ کنید که در سمت چپ محل ورود متن قرار دارد.

 

اگر کیبورد قابل رویت نیست، شما باید نواری از اپ‌ها را در پایین صفحه مشاهده کنید. این‌ها اپ‌های مخصوص پیام رسان دستگاه شما هستند، که شامل پک استیکر(معرفی شده در iOS 10)، اپ موزیک، تاچ دیجیتال و غیره است. آیکون مربوط به انیموجی‌ها، عکس یک میمون است. روی آن تپ کنید تا به محیط انیموجی بروید.

 

شخصیت خود را انتخاب کنید

پایین و سمت چپ محیط اپ انیموجی، جایی است که شخصیت‌های موجود انیموجی برای شما نمایش داده می‌شود. آنها ۱۲ تا هستند: میمون، ربات، گربه، سگ، آدم فضایی، پوپ، خوک، پاندا، خرگوش، خروس و یونیکورن. روی یکی تپ کنید و آن جایگزین صورتی که در حال نمایش است خواهد شد.

به حالت تمام صفحه گسترش دهید

به صورت پیش فرض انیموجی‌ها در یک سوم پایین صفحه کار می‌کنند، که در زیر مکالمه متنی شما قرار دارد. به حالت تمام صفحه بروید، روی جهات گسترش دهنده تپ کنید، که درست در زیر محل ورودی قرار گرفته است. صفحه با استفاده از ۱۲ شخصیتی که موجود هستند پر شده که با یک صحنه بزرگ برای نمایش انیموجی در حال استفاده شما، چیده شده اند.

 

گوشی خود را بالا بگیرید و پز بدهید

همین که اپ انیموجی را اجرا کردید، باید مطمئن بشوید که گوشی را درست جلوی صورت خود گرفته‌اید. سپس می‌توانید ژست بگیرید، و احساسات صورت خود را نشان بدهید که بر روی شخصیت انیموجی در گوشی شما برخواهد گشت.

اپل در زمینه مهندسی احساسات قسمت‌های گوناگون شخصیت‌هایش کار بسیار خوبی انجام داده است، و ممکن است متوجه بشوید که آن انیموجی که روی صفحه قرار دارد، دقیقا همان احساس شما را بیان می‌کند. ( به عنوان مثال اگر گونه خود را پایین بندازید، شخصیت ربات انتخاب خواهد شد و گوش‌هایش از جا بیرون خواهد آمد.)

یک پیام ویدیویی ۱۰ ثانیه‌ای ضبط کنید

متداول‌ترین راه اشتراک گذاری انیموجی ضبط کردن ویدیوهای ۱۰ ثانیه‌ای است. برای شروع ضبط، نقطه قرمز رنگ در پایین سمت چپ پنجره انیموجی را تپ کنید. به شما یک شمارشگر ۱۰ ثانیه‌ای نشان داده خواهد شد. اگر قبل از ۱۰ ثانیه کارتان تمام می‌شود، شما می‌توانید از همان دکمه قبلی برای توقف ضبط استفاده کنید.

وقتی که کارتان تمام شد، بلافاصله پیام انیموجی خود را خواهید دید که برای شما پخش خواهد شد. اگر آن را دوست ندارید می‌توانید از علامت سطل زباله در سمت راست صفحه برای حذف آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید آن را به کسی که در حال چت با او هستید بفرستید، روی علامت آبی ارسال تپ کنید. (افراد بدون برنامه آی‌مسیج یک لینک از ویدیوی شما را دریافت خواهند کرد.)

 

شخصیت انیموجی را بعد از ضبط ویدیو تغییر دهید

اگر فیلمی که درست کرده‌اید را دوست دارید، اما می‌خواهید یک شخصیت دیگر را روی آن بگذارید، می‌توانید آن کار را نیز انجام بدهید. بعد از رکورد کردن، فقط یک شخصیت متفاوت را از سمت چپ پنجره انتخاب کنید و آن ویدیو دوباره به نمایش خواهد درآمد که با شخصیت جدید پخش خواهد شد.

 

یک استیکر بفرستید

ویدیوها تنها راه ارسال انیموجی نیستند. هر صورتک انیموجی می‌تواند یک عکس ثابت باشد که شما برای دوستانتان ارسال می‌کنید. برای ارسال یک عکس، تنها روی آن انیموجی که می‌خواهید بفرستید تپ کرده، و آن عکس به برنامه مسیج شما منتقل خواهد شد. شما همچنین می‌توانید از تپ کردن و درگ صورتک‌ها به سمت مکالمه متنی، به عنوان استیکر استفاده کنید.

ویدیوی انیموجی خود را برای استفاده بعدی ذخیره کنید

اگر ویدیویی که درست کرده‌اید را خیلی دوست دارید – یا می‌خواهید آن را در جایی دیگر استفاده کنید – می‌توانید آن را به عنوان یک فایل ویدویی ذخیره کنید. تنها کافیست روی ویدیوی انیموجی تپ کنید و نگه دارید تا منوی مربوط به ذخیره آن ظاهر شود. سپس ویدیو را در تصاویر خود ذخیره کنید، تا از آن در هر جا از گوشی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.