نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق سرویس اختصاصی AirDrop

AirDrop یک سرویس اختصاصی بر پایه ad-hoc است که به کاربران اجازه انتقال فایل‌ها بین دستگاه‌های مبتنی بر macOS و iOS را می‌دهد. در این مطلب سعی داریم تا نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق AirDrop را نشان دهیم. با اپل مگ همراه باشید.

AirDrop  شش سال پیش به‌منظور ارائه تجربه کاربری یکپارچه در میان دستگاه‌ها، از طرف اپل معرفی شد. AirDrop به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌ها، ویدیوها، URL ها، اسناد و نوشته‌ها را میان دستگاه‌های خود بدون نیاز به اینترنت و تنها با استفاده از شبکه محلی جابجا کنید.

در این میان یکی از جالب‌ترین و درعین‌حال پرکاربردترین قابلیت‌های AirDrop که شاید کاربرد بسیار وسیعی داشته باشد، قابلیت انتقال فایل‌ها میان دستگاه‌ها است. همان‌طور که گفته شد، از آنجایی‌ که AirDrop از شبکه داخلی استفاده می‌کند، می‌تواند با سرعت بسیار بالا و بدون ایجاد اختلال در سرعت اینترنت یا کاهش حجم مصرفی ترافیک و همچنین با امنیت بسیار بالا فایل‌ها را میان دستگاه‌ها انتقال دهد.

 

فرستادن با AirDrop

برای انتقال فایل‌ها از طریق AirDrop کافی است فایل موردنظرتان را پیداکرده و گزینه Share را بزنید. سپس با انتخاب آیکون AirDrop فایل را آماده اشتراک‌گذاری کنید.

نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق AirDrop

پس از انتخاب گزینه AirDrop، لیستی از دستگاه‌های دیگر آماده دریافت فایل نشان داده خواهد شد و کافی است شما دستگاه موردنظر خودتان را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه Send فایل موردنظرتان را بفرستید.

در این مرحله، کار با دستگاه فرستنده تمام می‌شود و حالا باید دستگاه گیرنده را تنظیم کرد.

 

دریافت از AirDrop

برای دریافت فایل‌ها از طریق Air‌Drop ابتدا باید AirD‌‌rop Receiving را در بخش Control Center روشن کنید. برای دستگاه گیرنده برحسب شرایط مختلف اتفاقاتی گوناگون ممکن است بیافتد. اگر دستگاه گیرنده و فرستنده به یک Apple ID متصل باشند، گیرنده به‌صورت خودکار اجازه دریافت فایل را پیدا می‌کند. در غیر این صورت صاحب دستگاه گیرنده، باید اجازه دریافت فایل از طریق AirDrop را بدهد.

درعین‌حال؛ موارد دریافتی از طریق Air‌Drop برحسب نوع، در مکان‌های مختلفی ذخیره می‌شوند:

  • فایل عکس دریافتی از طریق AirDrop به‌طور خودکار وارد بخش آرشیو تصاویر می‌شود
  • URL دریافتی در Safari باز می‌شود
  • فایل‌های دیگر برحسب نوعشان در اپلیکیشن های مختلف باز می‌شوند.

برای مثال اگر فایل دریافتی یک نوشته یا PDF باشد، یک لیست کامل از اپلیکیشن های مخصوص باز کردن فایل نوشته یا PDF به‌صورت خودکار بازخواهد شد و به شما اجازه انتخاب اپلیکیشن موردنظر برای باز کردن آن فایل را خواهد داد.

نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق AirDrop

 

علاوه بر این‌ یکی دیگر از قابلیت‌های جالب AirDrop این است که دستگاه دریافت‌کننده می‌تواند فایل‌های موردنظر را در iCloud ذخیره کند. برای این کار کافی است در لیست بازشده برای باز کردن اپلیکیشن ها، گزینه Save to iCloud Drive را بزنید. این کار باعث می‌شود تا فایل موردنظر شما در مسیر ریشه(Root) فضای ابری شما ذخیره شود. این کار با استفاده از iOS 11 و اپلیکیشن Files بسیار راحت‌تر خواهد بود و شما می‌توانید iCloud را به یک مسیر همیشگی برای فایل‌های دریافتی Air‌Drop تنظیم کنید.

 

نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق AirDrop

 

تنظیم AirDrop

کار با AirDrop بسیار آسان است، راحت‌ترین روش دسترسی به آن همان‌طور که گفته شد از طریق Control Center است. شما می‌توانید در این بخش AirDro‌p را روشن و یا خاموش‌ کنید. در iOS 10 گزینه Receving را می‌توانید در بخش Control Center تنظیم ‌کنید. همچنین می‌توانید در این بخش انتخاب کنید که AirDr‌op فایل‌ها را از همه افراد دریافت کند و یا تنها مخاطبان شما اجازه فرستادن فایل به شما را داشته باشند.

 

نحوه انتقال سریع فایل‌ها از طریق AirDrop

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.