چطور اپل واچ را به تردمیل متصل کنیم

اپل سیستم‌ عامل WatchOS 4 را در کنفرانس خبری ماه ژوئن معرفی کرد و همان‌طور که انتظار می‌رود این سیستم‌ عامل در پاییز سال جاری در دسترس عموم خواهد بود. هر چند در حال حاضر نسخه بتا آن برای توسعه‌دهندگان در دسترس است. یکی از ویژگی‌های مهم در WatchOS 4 قابلیت اتصال آن با دستگاه‌های ورزش هوازی؛ مانند تردمیل و دوچرخه ثابت است.

در حال حاضر بسیاری از تجهیزات ورزشی باشگاه‌ها می‌توانند داده‌هایی چون ضربان قلب را اندازه‌گیری کنند، اما اغلب مواقع  این داده‌ها از دقت کافی برخوردار نیستند که این مشکل در ورژن جدید watchOS قرار است حل شود.

پلتفرم  GymKit اپل واچ که با watchOS 4 معرفی‌ شده، این امکان را به کاربرانش می‌دهد که بتواند از طریق NFC بین اپل واچ و تجهیزات ورزشی باشگاهی؛ مثل تردمیل و دوچرخه ثابت ارتباط برقرار کند. فایده این کار در آن است که داده‌هایی نظیر کالری، مسافت، سرعت و … در نهایت دقت از وسیله ورزشی به ساعت منتقل و روی صفحه به نمایش درمی‌آید.

این قابلیت در صورتی امکان‌پذیر است که وسیله مورد نظر نیز با اپل واچ سازگار باشد که در حال حاضر WatchOS 4 تجهیزات ورزشی برندهایی نظیر LifeFitness ،Cybex ،Matrix ،TechnoGym ،Schwinn ،Star Trac  و Stairmaster را پشتیبانی می‌کند.

 

چطور اپل واچ را به تجهیزات هوازی باشگاه متصل کنیم؟

قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که سیستم‌ عامل watchOS خود را آپدیت کرده‌اید چرا که watchOS هایی که در حال حاضر موجودند قابلیت اتصال به تردمیل را ندارند.

چطور اپل واچ را به تردمیل متصل کنید؟

بعد از آن هم باید منتظر شوید تا باشگاه شما تجهیزات ورزشی هوازی‌اش را آپدیت کند و یا باشگاهی را انتخاب کنید که تجهیزات آن‌ یکی از برندهای نام‌ برده باشد و یا خودتان دست‌به‌کار شوید و خانه‌تان را به باشگاه شخصی، البته با این برندها مجهز کنید!

به فرض اینکه دستگاهی استفاده می‌کنید از WatchOS پشتیبانی می‌کند، راه اتصال آن بسیار ساده است، کافی است صفحه اپل واچ را در مقابل NFC ریدر دستگاه لمس کنید تا خودش به دستگاه متصل شود و داده‌ها با سرعتی بیش از آنچه فکر می‌کنید به اپل واچ منتقل شود.

برای مشاهده اطلاعات کامل اپل واچ و همچنین سفارش آنلاین این محصول می‌توانید به وب‌سایت Apple.ir مراجعه کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.