Wi-Fi خود را بدون لو دادن رمز با دوستانتان به اشتراک بگذارید

این روزها نقش تکنولوژی به قدری در زندگی ما پررنگ شده است که حتی در مهمانی ها و جمع های دوستانه هم از اینترنت استفاده می کنیم.

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که مجبور شوید برای دادن رمز وای – فای خود به مهمان یا دوستان خود کل خانه و اطراف مودم را زیر و رو کنید. اما آیا می توان بدون نیاز به رمز، وای – فای منزل را با دیگران به اشتراک گذاشت؟

iOS 11 قابلیتی دارد که امکان اشتراک رمز بدون نیاز به پسورد را برای کاربران آیفون فراهم می کند. با استفاده از این قابلیت برای اشتراک وایفای خود با مهمان یا دوستان خود به جای فشار آوردن به مغز خود برای یاداوری رمز و گشتن اطراف مودم و لابلای کاغذهای خود، کافی ست فقط آیفون خود را نزدیک آیفون وی بگیرید  و به وی اجازه دسترسی شبکه اینترنت خود را بدهید. این قابلیت کار را برای کاربران iOS  فوق العاده آسان کرده است. البته این قابلیت فقط درصورتی کارآیی خواهد داشت که هردو طرف از آیفون و iOS 11 استفاده کنند.

وای فای

چگونه وایفای را به اشتراک بگذاریم؟

برای اشتراک وای فای بدون نیاز به رمز، ابتدا از مهمان خود بخواهید به setting برود و صفحه Wi-Fi connection را باز کند.سپس نام وای فای شما را انتخاب کند. در مرحله آخر زمانی که باکس پسورد باز می شود تا رمز را وارد کنید فقط کافی ست آیفون خود را به آیفون مهمان خود نزدیک کنید تا اتصال وی با وای فای شما برقرار شود.

وای فای

همزمان یک اعلان بر روی گوشی شما ظاهر می شود و از شما می پرسد که آیا مایل به اشتراک پسورد وای فای هستید یا خیر. و همین. با کلیک بر روی گزینه بله، آیفون مهمان شما به وای فای منزل متصل می شود و تمام.

این قابلیت یکی از قابلیتهای محبوب iOS 11 است که در بسیاری از مواقع مطمئناً برای همه کاربرد خواهد داشت. درضمن نکته آخر این که شما از همین روش برای اتصال دیتای گوشی خود هم می توانید استفاده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.