چگونه برچسب مکان تصاویر را در مک حذف کنیم

امروزه اکثراً عکس‌ها و تصاویر با تلفن‌های هوشمند یا دوربین‌های دیجیتالی گرفته می‌شوند که  تمام این وسایل معمولاً از قطعه GPS برای مکان‌یابی استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها می‌توانند موقعیت مکانی تصویر گرفته‌ شده را به‌ عنوان یک برچسب یا همان تگ در داخل فایل عکس ثبت کنند و وقتی‌ که شما خصوصیات فایل عکس را مشاهده می‌کنید، می‌توانید مکان و زمان عکس ثبت‌ شده را ببینید. در این میان کامپیوترهای مک نیز با این که در آن‌ها قطعه داخلی GPS کار گذاشته نشده است اما به کاربر اجازه تنظیم دستی موقعیت مکانی را می‌دهد.

برچسب موقعیت مکانی معمولاً به‌عنوان یک قابلیت پرکاربرد به‌حساب می‌آید. اما با این‌ وجود مواقعی وجود دارد که به دلیل حفظ حریم خصوصی، علاقه‌ای به اشتراک موقعیت مکانی یک تصویر با دیگران نداریم. ممکن است تصویری که در خانه گرفته‌اید را بخواهید با یک نفر به اشتراک بگذارید و لازم نمی‌دانید که فرد موردنظر آدرس خانه شما را پیدا کند. در ادامه قصد داریم تا روش حذف این تگ در کامپیوترهای مک را به شما آموزش دهیم. یا اپل مگ همراه باشید.

حذف برچسب موقعیت مکانی از طریق اپلیکیشن Photos در مک ممکن است. برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. اپلیکیشن Photos را در مک بازکرده و سپس فایل عکس موردنظرتان را با آن باز کنید.

چگونه برچسب مکان تصاویر را در مک حذف کنیم

2. روی آیکون (i) در قسمت نوار بالایی برنامه کلیک کرده و اطلاعات عکس را مشاهده کنید.

چگونه برچسب مکان تصاویر را در مک حذف کنیم

 

3. در قسمت اطلاعات عکس، موقعیت مکانی نمایش داده می‌شود و اگر به اینترنت متصل باشید، نقشه آن مکان نیز به نمایش درمی‌آید. از نمایش دادن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

چگونه برچسب مکان تصاویر را در مک حذف کنیم

 

4. حال به منوی Image در قسمت بالایی Photos رفته و به زیرشاخه Location بروید و گزینه Remove Location را انتخاب نمایید.

چگونه برچسب مکان تصاویر را در مک حذف کنیم

پس‌ از این کار موقعیت مکانی فایل عکس حذف می‌شود. شما می‌توانید این کار را با هر کدام از عکس‌هایی که می‌خواهید انجام دهید و پس از آن اقدام به اشتراک گذاری تصاویر خود با خیالی آسوده کنید.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ستاره دار* اجباری هستند.